Morderstwo na zamówienie

Cykl: Śmierć na życzenie (tom 2)
Wydawnictwo: Edipresse
Design for Murder
Amanda

Towarzystwo Ochrony Zabytów Miasta Chastain w Południowej Karolinie organizuje czterodniowy cykl zwiedzania domów i ogrodów. Główną atrakcją ma być wieczór zagadek kryminalnych przygotowany przez Annie Laurance. Pozostaje pytanie, co powinno być jej motywem przewodnim. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi... trup, który zostaje wyłowiony z miejskiego stawu. O zabójstwo podejrzewana jest Annie.

źródło opisu: Edipresse, 2016

źródło okładki: zdjęcie własne

Druga część serii "Śmierć na życzenie" i drugi strzał w dziesiątkę :D.
Książka pełna humoru, zagadek, tajemnic i zabawy.
Wprost nie umiałam się od niej odebrać.
Już się nie mogę doczekać, aż zacznę czytać kolejny tom :D!
Gorąco polecam!

malga927 | 2016-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Właścicielka księgarni z kryminałami
o dość nietypowej nazwie " Śmierć na życzenie " Annie wraz swym przyjacielem Maxem poraz kolejny muszą podjąć się rozwikłania zagadki tajemniczego zgonu. Podczas wieczoru zagadek kryminalnych przygotowanego przez Annie pojawia síę trup wyłowiony z miejskiego stawu. Podejrzenie o morderstwa pada na Annie. W związku z tym Annie i Max postanawiają odkryć zagadkę Trupa z stawu. Maks odkrywa swoje zdolności detektywistyczne, wraz z Annie wykorzystując wiedzę zawartą w klasycznych kryminałach oraz swych umiejętnościach dedukcyjnych rozwiązują zagadkę.
Ciekawa lekka powieść którą łatwo i szybko się czyta. Coś w sam raz na zabicie nudy w długi ciemny wieczór.

Agata76 | 2017-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2017

Super czytadło, odskocznia od rzeczywistości z uśmiechem, intrygą i niczym nieskomplikowanym , więc uroczo zapomina się o tym co dookoła a o to chyba w "czytadłach " chodzi. Polecam całą serię ;)

czarrna | 2016-03-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 18 marca 2016

Pierwszą część przeczytałam z ciekawość, była to przyjemna lektura, zabawna, chociaż główna bohaterka nie jest tak wyrazistą postacią jak jej partner i wydaje się, że bez niego nie poradziłaby sobie z niczym. O ile na pierwszy tom wystarczyły mi dwa podejścia, to z drugim było o wiele gorzej. Akcja toczy się niemrawo, uparte kierowanie podejrzeń tylko na Annie, przez wydawałoby się przygłupich policjantów, już w drugiej części jest nudne, a jeśli ma się to powtarzać w dwudziestu, to raczej będzie ciężkostrawne.

Annie wydaje mi się bardzo papierowa, z jednej strony niezwykle przedsiębiorcza, bo zorganizowanie tygodniowej zabawy to duże przedsięwzięcie, zdecydowanie większe niż wieczory z kryminałem, a czasem przerastają ją proste sytuacje. Jakoś mnie nie przekonuje.

Powieść jest niezwykle bogata w opisy wszystkiego, co tylko się da i wiele kwestii jest powielanych. Książka mnie znudziła i zmęczyłam ją. Zakupiłam kolejne trzy tomy, zobaczymy, czy będzie lepiej :)

Melania | 2017-06-19
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Po pierwszej części postanowiłam zebrać cały cykl i mam nadzięje, że poziom się utrzyma. Ksiażka jest dobra, ale nie rewelacyjna. Wielki plus za to, że autorka wskazywała tropy i wskazówki, kto jest mordercą. Domyśliłam się tego około 100 stron przed końcem i byłam bardzo z siebie dumna, gdy moje podejrzenia i wyjaśnienie okazało się trafnę. Rzadko zdarza się by czytelnik miał tak porządnie podane tropy, ale nie tak by móc się od razu domyślić. Wydaje mi się, że przeczytałam już tak wiele kryminałów, że takie drobne rzeczy przyciągają moją uwagę :)

DeBer | 2016-11-19

Ta książka przy dobrych kryminałach nawet nie stała. Papierowe postacie, policjanci głupsi od wszystkiego innego co się rusza, słaba intryga, morderca (tak jak i w pierwszej części) bardzo łatwy do wykrycia. Nie polecam.

Paula | 2018-12-28
Przeczytana: 2016 rok