Podział władzy

Cykl: Mitch Rapp (tom 5)
Wydawnictwo: Rebis
Separation of Power
thriller polityczny, Flynn

Izrael odkrywa, że Saddam Husajn już wkrótce może dysponować bronią atomową, i chce zrobić wszystko, aby do tego nie doszło. Kiedy sytuacja na Bliskim Wschodzie zaognia się, prezydent USA postanawia działać...

źródło opisu: Opis autorski

Renax | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Świetny pochłaniacz czasu. Dałam książce 7 gwiazdek, 'za całokształt'. Książkę się pochłania jednym tchem. Naprawdę godna polecenia jako 'lekkie' czytadło. Vince Flynn to godny reprezentant gatunku thriller szpiegowski. Jeśli ktoś zaczytywał się w Tomie Clancy, Ludlumie itd to pokocha tę książkę. Nie dziwię się, że jest to tak popularny autor w USA: mamy kontrowersyjną teorię, charakteternych bohaterów, szybkie tempo zdarzeń, szeroki zasięg miejsc, i zwroty akcji. Moja rozsądna część mózgu wypomina mi co prawda schematy gatunkowe i powierzchowność psychologiczną, ale cóż z tego, gdy książkę czyta się z zapartym tchem!
Jest to moja pierwsza książka o Mitche'u Rappie, ale na pewno nie ostatnia. Żałuję, że 2 lata książka czekała na przeczytanie na półce.

Krzysztof Baliński | 2013-10-24
Przeczytana: 24 października 2013

W tej książce mamy politykę: dużą i może troszkę mniejszą, mamy też Amerykańskie poczucie misji w polityce zagranicznej. Okazuje się, że prezydent Iraku Saddam Husajn ma atomówkę i coś trzeba z tym zagrożeniem zrobić. Wiadomo na bliskim wschodzie zawsze jest jakiś cyrk i te zawiłości są tak trudne do rozwikłania niczym węzeł Gordyjski
Oczywiście naturalnym celem, co nietrudno zgadnąć jest Izrael i to dlatego Mosad, wywiad Izraelski znalazł te ładunki jądrowe, ulokowane pod szpitalem, żeby było ciekawie. A to po to, żeby ten arsenał był zakamuflowany, a po drugie, żeby zrobić rwetes na arenie międzynarodowej, że np. wredny Amerykański czort morduje ludność cywilną, gdyby Ci doszli do wniosku, że ten cel trzeba rozpieprzyć. Mamy też gry wywiadów, różnych krajów i często wchodzenie sobie w drogę. To nic nowego, że sojusznicy kontrolują siebie nawzajem, widać w polityce sojusze nie są trwałe, i trzeba wiedzieć o sojusznikach tyle samo co o wrogach. Mamy też akcję zorganizowaną...

Barbara | 2015-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Thrillery polityczne Vinca Flinna zdobyły ogromną popularność w Ameryce i w Europie. Ich publikacja rozpoczęła się w 1999 roku. Cykl przedstawiający losy Mitcha Rappa rozpoczęła książka "Przyjęcie władzy". Ten tajny agent został przygotowany do walki z terroryzmem, a jego dobra znajomość Bliskiego Wschodu jest bardzo pomocna w rozwiązywaniu kolejnych intryg. W "Podziale władzy" Rapp został powołany do wykonania niebezpiecznego zadania w Iraku. Saddam Husajn pracuje nad budową głowic nuklearnych w podziemiach szpitala w Bagdadzie. Akcja polegająca na wykradzeniu stamtąd broni skończyła się oczywiście sukcesem. Trzy głowice nuklearne zostały wywiezione z Iraku. Podział władzy pokazuje szereg intryg, korupcję, szantaże, manipulację w szeregach waszyngtońskich polityków.

ziup1 | 2017-07-18
LordVaderJunior | 2017-05-04