Motyle

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Eyewitness Handbook: Butterflies and Moths
8385231900
flora i fauna

Bogato ilustrowany przewodnik po 500 gatunkach motyli dziennych i nocnych z całego świata.

źródło opisu: Wiedza i Życie, 1993

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-01-29

Książka jest pięknie wydana, ma piękną szatę graficzną i zawiera setki znakomitych zdjęć, których autorem jest Frank Greenaway. To bardzo ładna książka o motylach z całego świata. Kiedy ją ujrzałem, postanowiłem ją od razu nabyć. Nie był to zakup nieudany. Wręcz przeciwnie.
Pierwsza część książki to rozbudowany wstęp, na który składają się: wprowadzenie od autora, informacje jak korzystać z książki oraz ciekawe teksty (z wieloma ilustracjami) mówiące o tym jak rozpoznać motyla dziennego od nocnego, o cyklu życiowym, stadiach rozwojowych, przetrwaniu, ochronie, obserwacji i hodowli motyli. Pod koniec tej części informacje ogólne jak założyć ogród przyjazny motylom i informacje o krainach zoogeograficznych. Część druga zawiera opisy i zdjęcia wybranych gatunków z pięciu przedstawionych w książce rodzin motyli dziennych, część trzecia informacje o wybranych gatunkach z dwudziestu jeden rodzin motyli nocnych. Książka kończy się krótkim słowniczkiem i skorowidzem.
Autor wybrał ciekawe,...