Siła introwersji. Wykorzystaj swój potencjał

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Everything guide to the introvert edge: Maximize the Advantages of Being an Introvert - At Home and At Work
poradniki
Tamaryszek

Wielu z nas ma poczucie zagubienia w dzisiejszym hałaśliwym i pędzącym świecie. Nabieramy przekonania, że coś jest z nami nie tak, że powinniśmy się dostosować do innych. To jednak nieprawda. Arnie Kozak udowadnia, jak wiele uśpionego potencjału mają w sobie introwertycy. Czas, aby społeczeństwo zaczęło dostrzegać ich prawdziwą wartość – w tym umiejętności obserwacyjne, wnikliwość analizy, skupienie i kreatywność.

Jeśli od burzy mózgów wolisz pracę w ciszy i skupieniu, nie podejmujesz decyzji błyskawicznie i potrzebujesz czasu na zastanowienie, nim wyrazisz swoją opinię, spraw, aby zaczęto postrzegać to jako atuty. Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać swoje predyspozycje. Nie musisz stać się towarzyskim ekstrawertykiem, by odnieść sukces. Wystarczy, że zmienisz sposób patrzenia na siebie.
Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek. Dowiesz się z niej między innymi, ile korzyści wynika z bycia introwertykiem oraz jak rozwinąć skrzydła i wykorzystać ukryte talenty. Introwersja stanie się twoją kartą przetargową.

Dzięki temu poradnikowi:
• odkryjesz swoje mocne strony;
• zyskasz pewność siebie;
• odnajdziesz swoje miejsce w świecie.

źródło opisu: http://www.gwp.pl

źródło okładki: http://www.gwp.pl

adb | 2016-04-18
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Książka A. Kozak "Siła introwersji" ma wyjątkowo trafnie dobrany (bo nie przełożony) polski tytuł. Autor z żelazną konsekwencją kolejne rozdziały rozpoczyna od podkreślenia zalet introwertyzmu.[...] Podkreślanie zalet, przytaczanie szacunkowych danych, dotyczących liczebności introwertyków w społeczeństwie, porównywanie stosunków społecznych, przyjętych w Europie i USA z krajami Azji pozwala wreszcie dostrzec, że introwertyzm jest normą, a nie anomalią.
[...]
Dla introwertyków natomiast (test introwertyzmu już na skrzydełku okładki) książka może już mieć wartość terapeutyczną, przede wszystkim pozwala zaakceptować własny styl pracy, styl kontaktów międzyludzkich itd.
[...]
Budowa książki jest wyjątkowo logiczna i spójna. Język w żaden sposób nie utrudnia odbioru, jest klarowny i precyzyjny, a przy tym nie przeładowany fachową terminologią (te terminy, które się pojawiają są bardzo dobrze objaśnione). "Siła introwersji" jest książką godną polecenia. Nie jest banalnym (czyli...

Kokos | 2016-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Książka, która może otworzyć oczy na to, czym naprawdę jest introwersja. Wpadła mi w ręce przypadkiem, ale postanowiłam przeczytać, bo kilka najbliższych mi osób to typowi introwertycy i chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o ich odczuciach. Arnie Kozak zwraca uwagę na to, że żyjemy w kulturze ekstrawertycznej, która promuje szybkie tempo, optymizm i działanie. Nie jest to szczególnie bliskie introwertykom, którzy częściej potrzebują wyciszenia i chociaż nie są aspołeczni i lubią kontakty z ludźmi, to w interakcjach tracą energię, podczas gdy ekstrawertycy ją zyskują. Jest to bardzo ciekawe, książka porusza bardzo wiele aspektów związanych z introwersją (praca, edukacja, związki itp.). Jedno co mi się nie do końca podobało, to fakt, że chwilami stawia ekstrawertyków w bardzo złym świetle, a introwertyków gloryfikuje. Oczywiście jest to książka, która ma pomóc introwertykom czuć się pewniej, więc musi ich dowartościowywać, ale uważam, że motywowanie w stylu "jesteście od nich...

Judith | 2018-10-24
Przeczytana: 23 października 2018

Przyjemna w odbiorze książka, która porusza temat introwersji, jej odbioru w społeczeństwie (często niezbyt pozytywnego, przynajmniej w sferze Zachodu), korzyści płynących z danych cech osobowości. Książka ma formę po części poradnika, po części opisania introwersji i jej aspektów. Poradnikowa część dotyczy zajęć, które pozwalają cieszyć się swoim upodobaniem do wewnętrznego świata, kontaktów z ludźmi czy też odkrywania siebie. Nie jest to jednak sztywno oddzielone od części opisowej; każdy rozdział łączy w sobie jakieś rady z narracją o zjawisku prowadzoną przez autora. Arnie Kozak dodał też wiele cytatów znanych postaci dotyczących ciszy, wycofania - co jest również pozytywnym zjawiskiem, a nie jedynie negatywnym, zależy od okoliczności i celu - emocji i bogactwa wnętrza. Według mnie ta książka jest podobna do książki Elaine N. Aron "Wysoko wrażliwi", ale dotyczy innego zagadnienia - introwersja to bardziej pojemna kategoria niż wysoka wrażliwość, nie zawsze się łączy, chociaż...

Kasia | 2016-10-26

"Siła introwersji" to lektura pozwalająca na zgłębienie pojęcia introwersji, sprawdzenie na ile odnosi się ono do nas. Jeśli okaże się, że tak „introwertyk to ja” książka da również co nieco podpowiedzi jak żyć, by odnaleźć się w świecie, by ze swej natury czerpać wykorzystując potencjał tkwiący w introwersji. Ważnym wątkiem książki jest rozróżnienie introwersji od rożnego typu zaburzeń w funkcjonowaniu i jednoznaczne zdefiniowanie introwersji jako naturalnej cechy. Największym zyskiem płynącym z lektury jest według mnie zobaczenie introwersji jako źródła korzyści, jako cechy ubogacającej, dającej szanse na życie spełnione, twórcze i refleksyjne. To wydaje mi nieszczególnie cenne w kontekście wspomnianego wyżej tłumaczenia swoich problemów introwersją. Bo choć to prawda, że bycie introwertykiem nie należy do najłatwiejszych form egzystencji, to skupienie się na trudnościach, raczej rozwojowe nie jest.
Tekst stanowi fragment recenzji z bloga ksazkapsychologiczna.blogspot.com

Lisek | 2016-09-07

Książka mi się podobała. Miło spędzony dzień na czytaniu.
Lekka, zawierająca sporo odniesień do badań i innych pozycji nt introwersji dostępnych na rynku wydawniczym.
W zasadzie nie wiem, czego się po niej spodziewałam.
Kilka rzeczy mi wyjaśniła, chociażby moją nadreaktywność na hałas i nadwrażliwość.
Trochę filozofii, taoizmu, buddyzmu, terapii kognitywnej.
Ot "taka sympatyczna pozycja". Krzywdy nie robi, miło się czyta.

Jadzia | 2018-11-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rozwój
Przeczytana: 28 listopada 2018

Mało profesjonalna. Byłaby to świetna pozycja gdyby nie wyraźny ton pokrzywdzonego introwertyka. W moim odczuciu za dużo uproszczeń a za mało obiektywizmu. Jednak przeczytać warto bo sporo w niej faktów, z którymi nie miałam okazji się zetknąć.

J23 | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019