Podręczny atlas grzybów

Okładka książki Podręczny atlas grzybów Władysław Wojewoda
Okładka książki Podręczny atlas grzybów
Władysław Wojewoda Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
290 str. 4 godz. 50 min.
Kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Tytuł oryginału:
Podręczny atlas grzybów
Wydawnictwo:
Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
Data wydania:
1994-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1994-01-01
Liczba stron:
290
Czas czytania
4 godz. 50 min.
Język:
polski
ISBN:
8309015003
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Polskie badania geobotaniczne poza granicami kraju Stanisław Balcerkiewicz, Adam Barcikowski, Adam Boratyński, Janina Borysiak, Kazimierz Browicz, Andrzej Brzeg, Anna Brzeg, Anna Bujakiewicz, Andrzej Chlebicki, Rade Drenkovski, Eugieniusz Dubiel, Jerzy Fabiszewski, Krystyna Falińska, Janusz Bogdan Faliński, Barbara Godzik, Wojciech Granoszewski, Krystyna Grodzińska, Wanda Gugnacka-Fiedor, Małgorzata Guzikowa, Zofia Heinrich, Janusz Hereźniak, Bogdan Jackowiak, Marek Kasprowicz, Halina Komorowska, Jan Kornaś, Jerzy Kurzyński, Karol Latowski, Maria Lisiewska, Stanisław Lisowski, Stefania Loster, Janusz Łuszczyński, Ewa Madeyska, Tomasz Majewski, Kazimiera Mamakowa, Karol Marhold, Aca Marković, Paul F. Maycock, Anna Medwecka-Kornaś, Stefan Michalik, Zbigniew Mirek, Teresa Mrozińska, Andrzej Obidowicz, Maria A. Olech, Anna Pacyna, Franco Pedrotti, Halina Piękoś-Mirkowa, Witold Plichta, Krzysztof Rostański, Anna Rusińska, Tatiana B. Ryłowa, Jadwiga Stasiak, Jerzy Staszkiewicz, Leon Stuchlik, Keiichi Sugiyama, An Gi Sun, Florian Święs, Wojciech Szwed, Zygmunt Tobolewski, Kazimierz Tobolski, Zofia Tomczyńska, Krystyna Towpasz, Danuta Tumidajowicz, Krystyna Wasylikowa, Karol Węglarski, Jan J. Wójcicki, Władysław Wojewoda, Halina Wojterska, Maria Wojterska, Teofil Wojterski, Bronisław Wojtuń, Lesław Wołejko, Adam Zając, Maria Zając, Kazimierz Zarzycki, Ewa Zastawniak, Jerzy Zieliński, Waldemar Żukowski
Ocena 0,0
Polskie badani... Stanisław Balcerkie...
Okładka książki Grzyby i ich oznaczanie Barbara Gumińska, Władysław Wojewoda
Ocena 7,0
Grzyby i ich o... Barbara Gumińska, W...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
960
960

Na półkach: ,

Książka bardzo dobra dla każdego początkującego grzybiarza i przyrodnika, który rozpoczyna swoją przygodę z rozpoznawaniem grzybów wielkoowocnikowych. Jest to pozycja rzetelna i fachowa. Sam wielokrotnie z niej korzystałem i robię to nadal w miarę potrzeby. Czy warto po nią sięgnąć? Moim zdaniem warto.
Ksiażka rozpoczyna sie krótką przedmową. Następnie autor omawia pokrótce budowę owocników grzybów, nazwy grzybów i podział systematyczny grzybów. W dalszej kolejności autor mówi o grzybach jadalnych dopuszczonych do obrotu handlowego i niedopuszczonych do obrotu handlowego, o grzybach niejadalnych, warunkowo jadalnych, trujących i o zatruciach grzybami. Kolejne teksty traktują o tym jak powinno się zbierać grzyby, jak rozpoznawać grzyby, o tym jakie jest znaczenie grzybów w przyrodzie i w gospodarce człowieka, a także o tym jakie jest zagrożenie grzybów oraz o konieczności ich ochrony. Główna część książki zawiera opisy i fotografie 120 wybranych gatunków grzybów. Książka kończy się literaturą oraz skorowidzem nazw polskich i łacińskich grzybów.
Każdy z gatunków jest dość szczegółowo opisany i przedstawiony na dużej kolorowej fotografii (znakomite zdjęcia Anny i Pawła Słomczyńskich). Większość podstawowych, pospolitszych i łatwo rozpoznawalnych gatunków jest tutaj przedstawionych. Moja opinia o książce pozytywna i mogę ją polecić.

Książka bardzo dobra dla każdego początkującego grzybiarza i przyrodnika, który rozpoczyna swoją przygodę z rozpoznawaniem grzybów wielkoowocnikowych. Jest to pozycja rzetelna i fachowa. Sam wielokrotnie z niej korzystałem i robię to nadal w miarę potrzeby. Czy warto po nią sięgnąć? Moim zdaniem warto.
Ksiażka rozpoczyna sie krótką przedmową. Następnie autor omawia pokrótce...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Posiadam
    3
  • Przeczytane
    3
  • Chcę przeczytać
    3
  • Hobby i poradniki
    1
  • 2022
    1
  • Typ B: Naukowa i popularnonaukowa
    1
  • Typ B: Gatunek: Przyrodnicza
    1
  • Literatura polska
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Podręczny atlas grzybów


Podobne książki

Przeczytaj także