Pasza-zade. Pierwsza Arabeska

Wydawnictwo: Solaris
Pashazade
8388431951
Pasza, zade, Pierwsza, Arabeska

Al-Iskandarijja to miasto w Afryce Północnej, gdzie spotykają się Wschód z Zachodem. Orientalna tradycja z najnowsza technologią i gadgetami przyszłości. Tu robi się interesy i ścierają się wywiady wielkich mocarstw. ZeeZee, drobny dealer narkotykowy, zamieszany jest w morderstwo w Seattle. Z więzienia wyciąga go krewna z al-Iskandarijji. Tam ZeeZee okazuje się być synem emira, pasza-zede i bardzo szybko zostaje wmieszany w kolejne zabójstwo, popełnione prawdopodobnie przez niemiecki wywiad. W dodatku poszukują go siepacze z Seattle, a policja uważa go za agenta sułtana. Jaka jest prawdziwa tożsamość ZeeZee go?

Fidel-F2 | 2016-11-29

Kryminał w alternatywnym świecie (I wojnę wygrywają państwa centralne) z elementami cyberpunku. Niby nic specjalnego ale zaskakująco przyjemnie się czytało.

Zmaruek | 2016-05-10
bettina | 2016-04-17