Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam

Tłumaczenie: Anna Karina Kosek
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
Miracles from Heaven. A little Girl, Her Journey to Heaven and Her Amazing Story of Healing
Bóg, ocalenie, cud, drzewo, wypadek
Klaudia

„Cuda z nieba” to niezwykła opowieść o Bogu, który ze spróchniałej topoli uczynił windę do nieba – tak najkrócej można streścić niezwykłą opowieść Christy Beam, mamy trójki dzieci, która opowiada o tym, jak Bóg uzdrowił jej córkę. Książka jest niezwykła pod każdym względem. Bo czy zwykłą można nazwać sytuację, w której kilkuletnia dziewczynka zwierza się swej mamie, że pragnie już odejść do...

Książka jest niezwykła pod każdym względem. Bo czy zwykłą można nazwać sytuację, w której kilkuletnia dziewczynka zwierza się swej mamie, że pragnie już odejść do Jezusa? Czy normą jest, że małe dziecko więcej czasu spędza w szpitalnym łóżku niż na podwórku czy w szkole? Czy to takie codzienne, że każdy posiłek wiąże się z ryzykiem, że…znowu będzie bolało, że organizm odmówi posłuszeństwa, że umrę?

Najbardziej niezwykłe jednak w historii członków rodziny Beam jest to, że nie przestają ufać Bogu i próbują oswoić tę niestabilną rzeczywistość, by żyć…jak najnormalniej. W zestawieniu tych niezwykłości wcale nie dziwi fakt, że wypadek na drzewie Anabell, zamiast poważnymi obrażeniami kończy się …uzdrowieniem i opowieściami o tym, jak było w niebie.

Wertując wspomnienia matki pięcioosobowej rodziny z Teksasu, czytelnik nie tylko poznaje historię bohaterskiej walki rodziców o zdrowie dziecka, czy mierzy się z pytaniem o sens i źródło cierpienia, ale ma okazję „zerknąć przez dziurkę od klucza” do samego nieba.

Mama Annabel wyznaje na początku książki: Zawsze wierzyliśmy w cuda, przynajmniej w teorii. „Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych” – mówiono nam, a raz na wiele, wiele lat słyszałam o czymś zupełnie nieprawdopodobnym, co rozwiewało ludzkie lęki.

A teraz trzymam taki cud we własnych rękach. Ksiązka opowiada o tym właśnie cudzie – o cudzie spełnionego marzenia, o cudzie uzdrowienia, o cudzie spotkania z Bogiem oko w oko w Jego domu.

Książka stała się bestsellerem amerykańskiego rynku wydawniczego. Historia okazała się tak fascynująca, że podjęto decyzję o nakręceniu na jej podstawie filmu z prawdziwie gwiazdorską obsadą.

źródło opisu: http://rafael.pl/produkt/cuda-z-nieba-nadzwyczajna...(?)

źródło okładki: www.rafael.pl

Spencer_xoxo | 2018-10-26
Na półkach: Przeczytane, Książki 2018
Przeczytana: 25 października 2018

Zanim przeczytałam historię Annabel obejrzałam film na jej podstawie. Ekranizację pokochałam od razu, kilka razy popłakałam się ze wzruszenia, emocje były niesamowicie wielkie. Udało mi się teraz przeczytać książkę i jestem zaskoczona. I ekranizacja i książką opowiadają tą samą historię, a jednak czułam się jakbym poznawała sekrety rodziny Beam od nowa. Muszę przyznać, że "Cuda z Nieba" to niesamowita historia oparta na faktach i każdy powinien ją przeczytać.

Ewa J | 2018-07-12

książke przeczytałam w jedno popołudnie. Nie zachwyciła mnie jakość szczególnie a;e też niezniechęciła i nie nudziła. Czyta się lekko, przejżyście. Ciekawa historia oparta na faktach , momentami smutna i wzruszająca.

Mari | 2018-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2018

" Tym którzy wierzą, żadne wyjaśnienie nie jest potrzebne.
Dla tych którzy nie wierzą, żadne wyjaśnienie nie jest możliwe"

Książka pomaga wierzącym ukorzenić swoją wiarę, niedowiarkom zaś pokazuje jak nie trzeba dużo aby cuda dostrzegać w codzienności. Postawa rodziców Annabel godna do naśladowania, wiele z nasz może w nich dostrzec trudy rodzicielstwa, z którymi się zmagamy. Pokazuje jak ważne jest wsparcie bliskich, miłość i wzajemny szacunek, którego czasem brak w otaczającym nas świecie. Ukazana jest niewinność i szczerość dziecka, które opisuje swoje niezwykłe spotkanie z Panem. Nie trzeba wielkich słów, ułożonych modlitw, przemówień, wystarczy z pokorą i czystym sercem zawierzyć swoje życie i ufać w Bożą opatrzność.

nat | 2018-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 27 maja 2018

W pierwszej kolejności obejrzany film dopiero później książka wpadła w moje ręce. Znając już historię, niestety pozycja ta nie wciągnęła mnie wcale. Choć film żądzi się innymi prawami, to według mnie wystarczy obejrzeć ekranizację.

ann | 2018-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2018

Książka bardzo dobra! Religijna literatura faktu. Polecam zarówno dla wierzących jak i niewierzących!

virgo123 | 2018-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2018

Najpierw widziałam film i to pewnie trochę przytłumiło emocje, których mogłabym mieć więcej przy czytaniu książki, ale to nie znaczy, że mi się nie podobała. Podobała mi się bardzo, jest wciągająca, nawet jeśli nie zna się filmu, to po opisie książki czytelnika ciągnie do jej treści, a trzeba doczytać do końca, żeby poznać całą historię Annabel. Polecam ;)

Problematix | 2017-06-27
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Interesująca historia, nieco wzruszająca, szczególnie polecam jeśli chcecie obejrzeć film, lub już go obejrzeliście by poznać głębiej historię i rodzinę. Bardzo dobrze się czyta.

Kati | 2017-01-01
Przeczytana: 2016 rok

Przeczytałam książkę. Później sięgnęłam po film. Polecam taką właśnie kolejność. Film jest jak dla mnie dopełnieniem książki, aczkolwiek - w książce znajdą się wątki, których w filmie nie ma i odwrotnie.
Jest to świadectwo cudu jaki dokonał się w życiu Anabell i jej rodziny. Nie ma co dyskutować w tej kwestii. Opisana historia niesie nadzieję. Myślę, że może być siłą dla rodzin, które borykają się z chorobą dziecka.
Warto zaczytać do serca!

Martusia15112 | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016

Przepiękna historia uroczej dziewczynki. Skłania do refleksji nie tylko nad życiem, ale nad naszą wiarą.

Karol | 2016-10-25

Książka jest bardzo ciekawa, aczkolwiek na początku pierwsze rozdziały nie wchłaniało się tak szybko i łatwo,ale późniejsze rozdziały były o wiele ciekawsze.