Dzieje Rosji 1533-1801

Arhenis

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

denudatio_pulpae | 2017-12-30
Przeczytana: 2013 rok

Książka "Dzieje Rosji" Zbigniewa Wójcika obejmuje lata 1533-1801 czyli okres od tworzenia się nowożytnego państwa rosyjskiego po okres imperium - Piotra Wielkiego i Katarzynę II.

Do plusów tego opracowania można zaliczyć jego dużą szczegółowość. Znalazłam tu sporo informacji, których albo nie było w innych podobnych książkach, albo tu były omówione w szerszym zakresie. Styl autora jest raczej przystępny, chociaż mnie osobiście trochę denerwowały zbyt częste osobiste wycieczki w stylu "moim zdaniem", "dla nas osobiście niezrozumiała" czy nawet "naszym zdaniem błędne". I odczułam trochę za duże stężenie "wybitnych radzieckich historyków" na metr kwadratowy :D

Książkę polecam, przy poznawaniu historii Rosji opierałam się głównie na niej i Bazylowie.