Kot, który rozmawiał z duchami

Tłumaczenie: Anna Gren
Cykl: Kot, który... (tom 10) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Talked to Ghosts
kot, kryminał

Kiedy pani Cobb usłyszała niepokojące hałasy w zabytkowym domu na farmie, zadzwoniła do Qwillerana. Niestety dziennikarz przybył z pomocą za późno. Doszedł do wniosku, że ktoś śmiertelnie wystraszył panią Cobb. Ale kto? Qwilleran zamieszkał w zabytkowym domu ze swoimi nieodłącznymi towarzyszami. Kiedy Koko zaczął się dziwnie zachowywać, dziennikarz zadał sobie pytanie: czy kot znowu wywęszył zbrodnię, czy to tylko jego fanaberiea Czy Qwilleran ma szansę rozwiązać tę zagadkę?

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Śmierć Iris wstrząsnęła nie tylko Qwillem, który stracił wieloletnią znajomą i cudowną gospodynię, ale całą społecznością Moose County. Kustoszka-rezydentka Wiejskiego Muzeum Goodwinterów, świetna antykwariuszka, działaczka społeczna – pani Cobb cieszyła się ogromną sympatią mieszkańców okręgu i dlatego jej odejście jest dla nich niepowetowaną stratą. Qwilleran przeprowadza się na farmę Goodwinterów do czasu, aż Towarzystwo Historyczne nie znajdzie zastępcy na stanowisko Iris. Dziennikarz chce skorzystać z okazji i przeglądnąć dokumenty zgromadzone przez muzeum. Jednakże cały czas nie daje mu spokoju ostatnia rozmowa telefoniczna z panią Cobb. Czy kobieta faktycznie coś widziała za oknem czy tyko jej się przywidziało? Duch? Złodziej? A może tylko niepokojąco wyglądający podmuch wiatru? Wąsy Qwillerana drżą i podpowiadają, że przyczyną śmierci Iris wcale nie był zawał serca. Na dodatek Koko dziwnie się zachowuje. Całymi dniami przesiaduje w kuchni i wpatruje się jak zaklęty w okno,...

Liza | 2014-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2014

Jim Qwilleran, bogaty, ale skromny były dziennikarz śledczy mieszka ze swoimi rasowymi kotami (Koko i Yum) w Pickax City. Naturalnie ciekawy i cyniczny interesuje się przestępstwami, stąd też ma pewne podejrzenia dotyczące incydentu, który wszyscy uznali za wypadek. Jaki to „wypadek”? Pani Cobb w histerii pewnej nocy dzwoni do naszego bohatera, mówiąc, że w jej domu straszy i boi się być sama. Gdy Q dociera na miejsce, zastaje ją leżącą bez życia na podłodze w kuchni. Lekarz orzekł zawał serca.

Bohater zamieszkuje w domu zmarłej (ze swoimi kotami, tymi puszystymi bestyjkami), ale bynajmniej nie jest spokojnie. Nachodzą go wręcz namolni, hałaśliwi i niesubtelni sąsiedzi, którzy chcą się „zaprzyjaźnić”. Jego kot, Koko, zachowuje się dziwnie, gada do siebie lub rozmawia z duchami, zwala z półki pewne książki. Czy coś chce mu przekazać? Q niesentymentalny i powściągliwy nie wierzy w miejscowe duchy, ale powoli pod wpływem poczty pantoflowej (dobrze działającej w małych miasteczkach)...

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

justi | 2012-06-18
Przeczytana: 05 lipca 2012

To jest już uzależnienie...

Sylwina | 2015-02-15

Jeszcze znalazłam chwilę, bo nie ma to jak seria. Ale dość juz nie tyle kotów (bo to znakomity pomysł!), a detektywa i jego pani.

Anna | 2011-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Napisana przystępnym językiem, wciągająca, nie wymagająca jakiegoś specjalnego główkowania. Lekka książka na letnie wieczory.

Black_Girl | 2016-11-05
MarikaM | 2016-06-25