Kłamstwa i tajemnice

Cykl: Klan O''Hurleyów (tom 1) | Seria: Książki o miłości - Nora Roberts
Wydawnictwo: HarperCollins
The last honest woman
Agnieszka

Uwaga! Książka wcześniej wydana pod tytułem: "Ostatnia uczciwa kobieta" Dziennikarz Dylan Crosby zamierza napisać biografię słynnego kierowcy rajdowego, Chucka Rockwella, który zginął w wypadku. Umawia się na serię rozmów z wdową po Rockwellu, Abby. Spodziewa się spotkać bogatą i bezwzględną kobietę. Tymczasem Abby bardzo odbiega od jego wyobrażeń. Ciężko pracuje, by utrzymać siebie i dwóch...

Uwaga! Książka wcześniej wydana pod tytułem: "Ostatnia uczciwa kobieta"

Dziennikarz Dylan Crosby zamierza napisać biografię słynnego kierowcy rajdowego, Chucka Rockwella, który zginął w wypadku. Umawia się na serię rozmów z wdową po Rockwellu, Abby. Spodziewa się spotkać bogatą i bezwzględną kobietę. Tymczasem Abby bardzo odbiega od jego wyobrażeń. Ciężko pracuje, by utrzymać siebie i dwóch synów. Z czasem zaczyna coraz chętniej opowiadać o zmarłym mężu, ale Dylan wyczuwa, że nie mówi mu całej prawdy.

źródło opisu: HarperCollins, 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

marcia | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

"Ostatnia uczciwa kobieta" to jedna z tych krótszych książek Nory Roberts.

Tym razem poznajemy historię Abby O'Hurley - żony słynnego i odnoszącego ogromne sukcesy kierowcy rajdowego. Kiedy Chuck ginie w tragicznym wypadku, podczas jednego z wyścigów, Abby chowa się razem z synami w małym miasteczku.

Kilka lat po śmierci męża, zgadza się na wydanie biografii Chucka Rockwella.
Do jej domu trafia więc Dylan Crosby, który ma właśnie napisać tę książkę.

Z czasem coraz więcej tajemnic zostaje odkryte.
Coraz więcej o sobie wiedzą, ale czy ta wiedza ich do siebie nie zrazi? Czy te wszystkie okropne sekrety wpłyną na ich rodzące się uczucie?

Przyjemna lektura, którą czyta się wyjątkowo szybko.

lacerta | 2013-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Opis z tyłu książki przygotował mnie na coś innego. Rozczarowałam się, myślałam, że książka będzie o wiele lepsza. Było "cukierkowo", akcja toczyła się bardzo, bardzo szybko, zdecydowanie za szybko. Przeczytałam, bo przeczytałam, jeżeli już pozostanie w mojej pamięci to z lekką nutą niesmaku.

Małgorzata Chabzda | 2014-03-28
Przeczytana: 27 marca 2014

Ciepła i przyjemna lektura na chłodne wieczory. Historia trzech sióstr bardzo mnie wzruszyła i wciągnęła. Do tego dochodzi wątek wspaniałego, pomału rozwijającego się romansu. Jak dla mnie fantastyczna książka. Uwielbiam takie czytać. Oczywiście polecam.

maryna902245 | 2013-11-21
Przeczytana: 14 listopada 2013

,,Ostatnia uczciwa kobieta''- N.Roberts ciekawa książka o 3 siostrach bliźniaczkach. Chantel- wykazywała spryt, starsza o 2 i pół minuty ale zawsze umiała planować, manipulować i realizować wszystkie swe zwierzenia. Była też Maddy ostatnia z sióstr młodsza o 2 minuty i 10 sekund. Otwarta, szczera, osiągająca wiele samą siłą woli. I w końcu Abby, średnia z trojaczków. Spokojna, odpowiedzialna. Aż się skrzywiła na te określenia. Dylan Crosby- dziennikarz, pisarz który chce napisać książkę o mężu Abby i postanawia pojechać do jej posiadłości. Co zostaje?Farmę, zwykłą kobietę, domek i 2 chłopców. Co ukrywa ta kobieta? Często zadaje to pytanie... Pisząc książkę Dylan zakochuje się Abby i akceptuje jej synów. Co ta kobieta ukrywa? Gdy dziennikarz Dylan Crosby przyjechał na farmę Abigail O'Hurley Rockwell, aby zebrać materiały do biografii jej zmarłego męża, słynnego kierowcy rajdowego, oczekiwał spotkania z wyniosłą damą ubraną w futro z norek, błyszczącą brylantami. Tymczasem ujrzał...

Claire | 2016-09-19
Przeczytana: 17 września 2016

Gorąco polecam nie tylko tę część cyklu o rodzinie O'Hurley, ale wszystkie cztery. Z każdej kolejnej dowiadujemy coraz więcej o siostrach trojaczkach i ich bracie, a ostatnia część pt. "Zagubieni" wspaniale spina klamrą całą historię tego klanu. Wspaniale się czytało...

wiola | 2014-10-22

Książka pochłonęłam w jednej wolny dzień jest fajna i taka "poduszkowa" co oznacza, że zaczynając książkę wiesz już jak się skończy. Wątek i spójności w ciągłości książki harmonijny.

agata | 2016-03-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, Romans
Przeczytana: 18 marca 2016

Abby O'Hurley, środkowa z trojaczek, siostra aktorek Maddy i Chantel, wdowa po kierowcy rajdowym. Po czterech latach od śmierci swojego sławnego męża, decyduje się autoryzować jego biografię. Książkę ma napisać Dylan Crosby. Gdy mężczyzna poznaje wdowę po milionerze, okazuje się, że ma do czynienia z ciężko pracującą, prowadzącą farmę młodą kobietą, a nie jak się spodziewał, opływającą w zbytki Diwę.
Wkrótce odkrywa, że kryształowy wizerunek znanego sportowca, który tak usilnie stara się podtrzymywać, jeśli chodzi o swojego małżonka, Abby jest stekiem kłamstw. Dowiaduje się, jaki naprawdę był słynny rajdowiec i czemu jego żona musi tak ciężko pracować.
Po jakimś czasie pisarz zdaje sobie sprawę, że ważniejsza od książki jest dla niego Abby i jej synowie.
Jak w każdej książce Nory Roberts mamy tu romans, ale dla mnie to przede wszystkim ciepła opowieść rodzinna, dlatego chętnie przeczytam książki o pozostałych dwóch siostrach.

xchmurkax | 2016-05-22

No to już kolejny Tom za Mną :-).. Czytając tą książkę myślałam jak to jest być żoną sławnego rajdowcy który tylko widzi siebie jako zwycięzcę kolejnych wyścigów. Książka była napisana tak jak by się to wszystko działo w czasie kiedy to czytałam życie jest takie nie sprawiedliwe dla Młodej matki wychowującej dwójkę wspaniałych chłopców do tego tak dobrze umie się zajmować farmą. Kiedy przyjechał Dylan wszystko się zmieniło On miał napisać książkę o Zmarłym mężu Abby ale los chciał,że się w sobie zakochali lecz nie wiedzieli jak to dalej ciągnąć. Dylan nie chciał żeby wszystko to skomplikowało mu życia które tak sobie ułożył chciał dostać to co tyczy się książki lecz dostał więcej .. życie dla tych dwojga stało się inne i barwne, szczęśliwe ;-) czego chcieć więcej jak ma się to obok ..

aska903 | 2017-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Fascynująca książka, która opowiada jak wiele może się zmienić kiedy poznajemy człowieka osobiście. Dziennikarz, który miał przeprowadzić wywiad o zmarłym kierowcy rajdowym z jego żoną od razu ma o niej złe zdanie. Nie chce uwierzyć że taka drobna kobieta sama sobie radzi ze wszystkim pomimo jak on uważa że jest ona bogata. Jednak prawda jest całkiem inna, ale dzięki dwóm chłopcom, których od razu bardzo polubił oraz tym, że kobieta okazuje się być naprawdę wspaniała poznaje prawdę, która go szokuje. :) Jak dla mnie piękne pokazanie, że nie można oceniać nikogo zanim się go nie pozna oraz tego co w życiu musiał przejść...

Evi91 | 2012-04-25
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

"Zdecydowanym ruchem zamknęła zeszyt i poskładała papiery." (Harlequin)