Możesz to zrobić!

Wydawnictwo: Galaktyka
You can do it!
poradniki
Alicja Górska

Książka Możesz to zrobić! autorstwa Paula Hanny – najlepszego w Australii eksperta od motywacji – pokazuje, jak w tych trudnych czasach budować szczęście w życiu osobistym, a także osiągnąć sukces zawodowy. Dowiesz się z niej: • jak ważne jest właściwe nastawienie do życia • jak działa twoje Bankowe Konto Poczucia Własnej Wartości • jak przełamać złą passę i osiągnąć założone cele • jak ważny...

Dowiesz się z niej:
• jak ważne jest właściwe nastawienie do życia
• jak działa twoje Bankowe Konto Poczucia Własnej Wartości
• jak przełamać złą passę i osiągnąć założone cele
• jak ważny jest entuzjazm
• jak poprawić samoocenę swoich dzieci i jak je motywować
• jak sobie radzić z ludźmi negatywnie nastawionymi do świata
• jak tchnąć nowe życie w małżeństwo
• jak przyciągać do siebie to, co dobre

źródło opisu: https://www.galaktyka.com.pl/product,,759.html

źródło okładki: https://www.galaktyka.com.pl/product,,759.html

LWK | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Nigdy się nie poddawaj,
nigdy.
To kwintesencja tej książki. I pamiętaj jeśli w kogoś dostatecznie mocno wierzysz, może on dzięki temu osiągnąć wszystko.

Iza | 2017-12-05

Nie mam zaufania do poradników a ten jest do bólu przewidywalny

Sławomir | 2017-02-27
Przeczytana: 25 lutego 2017

Jest to kolejna książka wydawnictwa "Galaktyka", nad którą mogłem pochylić moje oczy. Swoim komentarze nie będę powielał tego, co napisali poprzednicy. Od siebie dodam, że na plus zdecydowanie zasługuje brak zbędnego rozwlekania informacji, dużo przykładów, dużo motywacji oraz budującej i zarazem ambitnej treści. Na minus niewątpliwie i bezdyskusyjnie KONIEC - za szybko, ba chciałoby się jeszcze :)

Inka | 2016-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Niby poradnik motywacyjny jakich wiele, ale czyta się tę książkę niemal jak powieść. I jeśli treść potrafi poruszyć i sprawić, że chce się obdarowywać tą książką bliskich, to niewątpliwie autor zrobił kawał dobrej roboty. Polecam ;-)

dobrerecenzje | 2016-03-04
Przeczytana: 04 marca 2016

Recenzja książki autorstwa Paula Hanny pt. „Możesz to zrobić” to pozycja posiadająca inteligencję, jedna z ciekawszych na rynku, inna niż tradycyjne podręczniki o motywacji czy drodze do sukcesu. Motto książki zapożyczone z filozofii Ray’A Kroc’a (założyciela sieci McDonald’s ), które brzmi „Żeby osiągnąć sukces, bądź pierwszy, bądź śmiały, bądź inny”. Autor wykorzystał je do skonstruowania pozornie niepozornej książki, która nie wyróżnia się ani formą graficzną, ani okładką, ale jej atutem jest treść i układ.
Inteligencja tej pozycji przejawia się w strukturze. Pozycja jest podzielona na 17 rozdziałów, którym autor nadał tytuły w formie motta ważnego dla treści. Łatwy dostęp do treści zapewniają krótkie podrozdziały. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość rozwinięcia tematyki rozdziału poprzez wskazówki zawarte w części „chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj”, w których autor odsyła czytelnika do innych fragmentów książki poruszających zgłębianą tematykę.
Inną wartością...

Diana | 2016-03-01

bardziejlubieksiazki.pl

Z każdej książki można wyciągnąć coś wartościowego – nawet jeśli nie jesteście fanami poradników i uważacie, że sami wiecie, jak macie żyć (na przykład ja!) – sięgnijcie po nią, bo naprawdę warto!

Po pierwsze dlatego, że Paul Hanna jest Australijczykiem 😉 Jest też najlepszym ekspertem od motywacji w Australii. Jego życie jest doskonałym przykładem na to, że jeśli wyznaczymy sobie cele i konsekwentnie będziemy dążyć do ich realizacji, na pewno uda nam się osiągnąć wszystko, co sobie założyliśmy. Paul Hanna jest wiarygodny, bo sprawdził na swojej skórze to wszystko, o czym pisze. A pisze świetnie – z lekkością, poczuciem humoru, z pasją i miłością do tego, co robi. I z takim delikatnym powiewem australijskiej mentalności – go with the flow i no worries.

Paul Hanna mówi wyraźnie – nie masz wpływu na to, co życie przynosi, nie możesz tego zmienić. Możesz jednak te zdarzenia zacząć postrzegać i oceniać inaczej. Naprawdę warto przejąć taką postawę. Nie lubię...

Wybredna Maruda | 2016-02-21
Przeczytana: luty 2016

Nie możemy zmienić kierunku wiatru,

ale możemy odpowiednio ustawić żagle.

Wyobraź sobie, że jesteś pilotem Boeinga 747. Masz w zasięgu ręki wszystkie urządzenia sterownicze pozwalające Ci na oderwanie się od ziemi. Jeżeli jednak włączysz autopilota, zaprogramujesz samolot, swoje życie, na konkretną wysokość. Będziesz całą drogę egzystować na tej samej wysokości. Możesz pociągnąć za drążki i zmienić wysokość lotu. By ją utrzymać, musisz przeprogramować swojego autopilota automatycznego. Musisz przeprogramować swój sposób myślenia o sobie samym.

Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Na przykład to, że nigdy nie będziesz człowiekiem idealnym. Nigdy nie zadowolisz wszystkich. Nigdy nie oszukasz siebie samego. Musisz nauczyć się posługiwać Bankowym Kontem Poczucia Własnej Wartości. Musisz poznać Człowieka z Lustra. Musisz wiedzieć, że wszystkie niepowodzenia i irytacje nie tkwią w innych, a w Tobie. Musisz skończyć z ciągłym psuciem żywności w swojej głowie. Musisz przestać...

Alicja Górska | 2016-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2016

(...)

ak, jak poradników nie trawię, tak dla książki Paula Hanna’y zrobiłam wyjątek. Myślę, że wyciągnęłam z lektury kilka ważnych i mobilizujących prawd. Może i odpuszczę sobie proponowane przez autora ćwiczenia związane z rysowaniem, ale chętnie skorzystam z wizualizacji, czy list zadań albo intelektualnego skupiania się na celu. Już po samej tylko lekturze czuję się pewniejsza siebie. I Ty „Możesz to zrobić!”.