Byłem człowiekiem Arafata

Garbos

źródło okładki: google

Jadwiga | 2019-04-09

Porządna literatura faktu!
Jestem pod wrażeniem głębokiej przemiany duchowej.
Arab,bojownik-snajper przyjmuje Jezusa jako swojego Pana i przechodzi na chrześcijaństwo.Muzułmanie wszelkie odstępstwa od islamu karzą śmiercią.
Zazdroszczę tej wielkiej wiary,którą kieruje się Tass.
Ogromne zawierzenie Bogu!Coś cudownego!
Audiobook dobrze się słucha.Polecam zainteresowanym!

Gengulo | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Książkę, choć trzeba ją pojmować jako całość, z łatwością można podzielić na pewne bloki. Pierwszy, moim zdaniem najciekawszy, opowiada o losach młodego Palestyńczyka żyjącego na emigracji w krajach Bliskiego Wschodu. Jego oczami widzimy jak wyglądała tamta część świata w latach 60-tych i jak konflikt z Izraelem odbierany był przez Palestyńczyków i inne kraje arabskie. Przyznam się, że przede wszystkim na to liczyłem sięgając po tę książkę, bowiem wcześniej sporo czytałem o Izraelu. Przeważała jednak oczywiście narracja żydowska, a nie arabska, ciekawie było więc bliżej poznać drugą stronę. Sam epizod w Fatahu jest krótki, aczkolwiek również pozwala zrozumieć wiele kwestii dotyczących bliskowschodniego kotła.
Kolejne bloki są jednak mniej brawurowe. Pokazują przemianę bohatera, jednak z dala od konfliktu. W pewnym momencie wyraźnie zaczyna przeważać motyw religijny. Jest on tak wyeksponowany, że de facto zagarnia dla siebie książkę. Mimo wszystko niektóre spostrzeżenia autora...

BIETKA | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Dobra, pożyteczna i mądra lektura. Czytałam ją słuchając w wydaniu audiobooka. Podtrzymująca napięcie i emocje narracja głównego bohatera w świetnej interpretacji lektora, Wojciecha Żołądkowicza.
Melodyjny głos z podkładem muzycznym przystającym do bliskowschodnich klimatów.
Audiobook ten jest nośnikiem wiedzy historycznej i polityki rozgrywającej się wokół Palestyny i Izraela- nieustabilizowanego i niebezpiecznego sąsiedztwa Arabów i Żydów. Sięga ono dziedzictwa tej wspólnoty, której korzenie mają swój początek w czasach biblijnych.
Opowieść jest prawdziwą historią życia barwnego i złożonego, Autora imieniem Tajsir- Tass. Z młodego, okrutnego wojownika-terrorysty Fatahu, za sprawą solidnej przyjażni, stał się bojownikiem Boga ( "Bez względu na wszystko, przebaczyłem ci"). Pokornym, z płomieniem miłości w sercu. Głębia nawrócenia diametralnie odmieniła jego życie osobiste, rodzinne, a także jego wymiar społeczny i narodowy. Stał się aktywnym działaczem różnych akcji humanitarnych i...