Bieganie. Kobieca strona mocy

Seria: Samo Sedno
Wydawnictwo: Edgard
poradniki
Monika

Każda z nas ma własny powód, aby pod wpływem impulsu, w pogodę lub niepogodę, włożyć wygodne buty i pobiec. Chcemy odzyskać formę i zgrabną sylwetkę, poczuć radość i pozytywne emocje z każdym pokonanym kilometrem. "Bieganie. Kobieca strona mocy" to poradnik dla kobiet, które potrafią być bohaterkami, dla których nie ma ograniczeń. Autorka, która ma dziś na koncie kilkaset imprez biegowych w...

Autorka, która ma dziś na koncie kilkaset imprez biegowych w kraju i za granicą, zarazi cię swoim optymizmem i pasją. Książka przedstawia najprostsze i najpopularniejsze metody rozpoczynania biegania oraz ćwiczenia rozgrzewające. Podpowiada, jak funkcjonować w biegowym świecie, co zrobić, gdy pojawi się kontuzja. Pomoże również wybrać odpowiednie obuwie i strój, w którym poczujesz się komfortowo i kobieco, oraz przydatne gadżety i aplikację sportową. Dowiesz się, jak czerpać radość z biegania i co robić, aby podtrzymać swoją motywację!

Dzięki poradnikowi:
- zaczniesz biegać i odkryjesz uzależniające działanie endorfin, które wpłyną na lepsze samopoczucie
- zaplanujesz indywidualny trening i dowiesz się, kiedy warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego trenera
- poprawisz kondycję, zaczniesz zdrowo się odżywiać, zrzucisz zbędne kilogramy i wzmocnisz samokontrolę
- podtrzymasz swoją motywację i nie poddasz się w chwilach zwątpienia
- przygotujesz się do udziału w zawodach sportowych, maratonach i ultramaratonach

Anna Pawłowska-Pojawa – biegaczka amatorka, autorka bloga „Ania biega”. Zawodowo pracuje jako PR-owiec. W 2014 r. wygrała I Kielecki Bieg Górski (23 km), a w 2013 r. zajęła pierwsze miejsce w Biegu Wedla na dystansie 5,4 km. Była felietonistką „Runner’s World”. Pisze o bieganiu dla tygodnika „Wprost” i współpracuje z serwisem MagazynBieganie.pl.

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/bieganie-kobieca-strona-mocy,1394.html

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/bieganie-kobieca-strona-mocy,1394.html

Kropa | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

Książka przydatna dla początkujących biegaczy. Szybko się czyta, ciekawe porady.

Jelon | 2016-04-15
Przeczytana: 07 marca 2016

Książka przeznaczona jest generalnie dla kobiet, ale i początkujący panowie na pewno znajdą w niej coś dla siebie. Poradnik, bo tak właściwie należało by traktować tą książkę, opowiada o wszystkim, co związane z bieganie: jest trochę historii, fizjologii, treningu, opisu gadżetów, doboru obuwia, ciuchów na trening, o startach w zawodach, kontuzjach, motywacji. Wszystko, co w takiej książce powinno się znaleźć. Napiszę może więc to, czego mi w niej zabrakło. Można było dodać trochę więcej przykładowych ćwiczeń (rozciągających, wzmacniających itd.), choć to może tylko moja uwaga, bo ja czegoś takiego bym szukał. Nie zgadzam się również z niektórymi opisami treningu: traktowanie tzw. drugiego zakresu jako tempa zawodów na 10km to niepotrzebny błąd. Można było po prostu te kwestie treningowe pominąć, zamiast zapętlać się w tych opisach, które i tak niewiele powiedzą początkującym, a zaawansowanych tylko zdziwią.

Słowem klucz jest tutaj "początkujący", bo książka porusza...

Violines | 2016-03-10

Dobra książka dla osób które myślą o rozpoczęciu biegania. Jako osoba mająca roczne biegowe doświadczenie nie znalazłam nic odkrywczego.

vicky222 | 2016-02-20
Przeczytana: 14 lutego 2016