Przełęcz Złamanego Serca (pocket)

Wydawnictwo: Książnica
Breakheart Pass

Inne wydania

Specjalna misja wojskowa wysłana do odległego fortu, gdzie wybuchła epidemia cholery, wyrusza pociągiem zaopatrzonym w niezbędny sprzęt, lekarstwa oraz trumny. Pech towarzyszy im jednak od początku.

źródło opisu: Książnica, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Pierwsza powieść MacLeana jaką czytałem. Ale nie tylko z tego powodu mam do niej głęboki sentyment, bo to kawał solidnej literatury...

Nitager | 2016-10-21

Alistair McLean był mistrzem gatunku. Jak więc można ocenić jego warsztat? Tylko na piątkę. W jego powieściach nie ma ani jednego zbędnego zdania, akcja jest idealnie wyważona, czytelnikowi pocą się dłonie i zarywa nockę, bo żal odłożyć mu książkę na półkę. To rzadki dar.
Tutaj również nie zawiódł, ale krajobraz wybrał sobie nietypowy, jak na swoją twórczość. Rzecz bowiem dzieje się w 1873 roku, na jeszcze-prawie-dzikim Zachodzie.
W forcie Humboldta wybucha epidemia cholery. Wojsko organizuje pomoc. Do fortu wyrusza specjalny, wojskowy pociąg, z załogą, pod dowództwem pułkownika Claremonta. Pociągiem tym podróżuje też kilku cywilów, jak gubernator stanu Nevada, szeryf Pearce, czy aresztowany na stacji Reese City rewolwerowiec Deakin. Właściwym miejscem akcji jest pociąg, w którym nagle zaczynają się dziać rzeczy,. przyprawiające o dreszcze. O co tu, u diabła, chodzi?
Czytelnik może całkowicie zagłębić się w nastroju tej powieści. Z jednej strony świetnie wykreowany nastrój...

Monika | 2010-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 07 grudnia 2010

Dziki Zachód, Indianie, pędzący pociąg, fajna intryga.
Moim zdaniem to jedna z lepszych książek MacLean'a.

Roman Dłużniewski | 2016-12-02

Dość zaskakująca książka MacLeana, bo autor osadził akcję powieści na Dzikim Zachodzie. Nie wcisnęła mnie w fotel, ale nie ukrywam też, że przeczytałem ją z zainteresowaniem

mmesja | 2014-08-03
Przeczytana: sierpień 2014

Świetna książka dla każdego fana dzikiego zachodu! Akcja książki osadzona jest w roku 1873. Do fortu Humboldta zostaje wysłany pociąg wojskowy w celu uzupełnienia braków kadrowych. Jednakże jest to tylko pretekst do przeprowadzenia całkiem innego zadania...
Fabuła książki toczy się bardzo szybko oraz posiada wiele zaskakujących zwrotów akcji. Serdecznie polecam!

Regule | 2016-01-13

Western wzbogacony o elementy kryminału.
Właściwie ciężko powiedzieć coś więcej bez zdradzania
szczegółów.
Pozycja zdecydowanie godna polecenia dla miłośników
tak pierwszego jak i drugiego gatunku.

Bartek | 2011-10-30
Przeczytana: 30 października 2011

Druga już książka AListaira MacLeana przeze mnie przeczytana i znów się nie zawiodłem! Trzymająca w napięciu do ostatniej strony. W wielu miejscach zgubiłem się, kto jest kim, ale szybko ponownie ogarnąłem. Zdecydowanie polecam! Przeczytałem w niecałe 4 godzinki.

marchewa79 | 2013-12-30

Western? Ależ nie raczej thriller na dzikim zachodzie. Wprawka autora z powieści historycznej. I to jaka wprawka. Fabuła skonstruowana po mistrzowsku a postacie wyraziste i niegłupie. Tak się już nie pisze powieści, a szkoda.

patronat | 2016-12-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

To chyba moja ulubiona książka MacLeana.

Uwielbiam te dialogi, w których pierwiastek sarkazmu igra z czytelnikiem, a z bohaterów tworzy wyraźne, mocne postaci. Takie konkrety lubię!

Polecam. Thiller/western/trochę kryminał/sensacja...

Snare | 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

Czytając takie książki wracam myślą o Wieśku Wernicu tylko On potrafi oddać klimat tamtych czasów.