W dziczy

Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Wydawnictwo: Jaguar
Wildlife
Sophie

Szesnastoletnia Sib wybiera się na zieloną szkołę – wraz z klasą ma cały semestr spędzić w spartańskich warunkach zagubionego w górach obozu, gdzie poza mnóstwem nauki czeka ją mnóstwo wysiłku fizycznego i groza wspólnego mieszkania z rówieśnikami. Tego wszystkiego Sib mogła się oczywiście spodziewać. Czy jednak poradzi sobie, gdy do tych problemów dojdzie głęboki kryzys w przyjaźni i coraz bardziej skomplikowana historia miłosna?
Natomiast Lou – nowa dziewczyna w klasie – ani myśli się integrować i dostosowywać do nowych kolegów i koleżanek. Wciąż przeżywa dramat, który rozegrał się w jej życiu prawie rok wcześniej i chce jedynie, by wszyscy dali jej święty spokój. Do świata żywych wraca dopiero, gdy nie może dłużej znieść intryg, których sieć coraz mocniej oplata Sib i jej najlepszą przyjaciółkę Holly.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2016 r.

źródło okładki: www.wydawnictwo-jaguar.pl

bodice | 2019-03-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 23 marca 2019

Sięgnęłam po „w dziczy” Fiony Wood by odpocząć trochę od kryminałów. Myślałam, że trafiłam na młodzieżową książkę, która do mnie przemówi i w której trochę się odnajdę.. myliłam się i to bardzo. Przez długi czas miałam wrażenie, że książkę napisała gimnazjalistka. Teksty typu „Boszz” itp. kompletnie do mnie nie przemówiły, a jestem osobą młodą. Jedyne co mi się podobało w tej książce to postać Lou, to w jaki sposób został wykreowany jej chrakter, czyli spokojnej i opanowanej dziewczyny.

iwonex | 2019-02-19
Przeczytana: luty 2019

Ciekawie opisane życie dorastających nastolatków wchodzących w dorosłe życie .

Sib to szesnastoletnia nastolatka szara myszka, nie jest towarzyska, nie chadza na dyskoteki i na imprezy, nie jest typową imprezowiczką nie kręci jej to. Jedynym promyczkiem jest jej przyjaciółka Holly, na którą może liczyć.
Dziewczyna wybiera się na zieloną szkołę- wraz z całą klasą ma spędzić spartańskie, ciężkie warunki w Dziczy w zagubionym obozie w górach czeka na nią dużo wysiłku fizycznego, grozy.
Do tego dociera mnóstwo problemów, kryzys w przyjaźni i coraz bardziej skomplikowana historia miłosna.
Lou to nowa koleżanka w klasie Sibilii, ani jej się śni zaprzyjaźnić i zintegrować, czy dostosować do kolegów, koleżanek.
Przeżywa bardzo swój dramat w, którym straciła ukochanego chłopaka ponad rok temu, chce, żeby wszyscy dali jej spokój. Cierpi po stracie jego, bardzo kochała swego chłopaka.
Pani bibliotekarka pokazała mi tą książkę i powiedziała, że się nie zawiodę na niej i się nie zawiodłam, nie rozczarowałam.
"W dziczy to opowieść psychologiczna pełna cierpienia, smutku,...

Zakładka | 2016-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2016

O książce, zanim do mnie dotarła, słyszałam niewiele. Kilka razy natknęłam się na nią w sklepach i internetowych i czytałam jej opis, ale chyba mnie aż na tyle nie zachwycił bym ją kupiła. Na moje szczęście, na spotkaniu blogerów na Warszawskich Targach Książki, udało mi się ją wylosować i miałam możliwość jej przeczytania. Na wstępie już mogę stwierdzić że tego nie żałuję.

Fabuła jest dość ciekawa. Grupa nastolatków w kompletnej dziczy bez dostępu do elektroniki i światowych newsów, pozostawiona tylko sobie jest skłonna do wielkich zmian. Dodatkowo, poprzez narzucone im przez opiekunów zakazy, podatni są na wiele pokus, a staje się to niebezpieczne gdy zaczyna działać psychologia tłumu. Wydarzenia przedstawiane były początkowo dosyć statycznie i obawiałam się że będzie to kontynuowane przez większą część książki. Na szczęście dynamizm wzrastał w miarę poznawanych rozdziałów. Oczywiście był to bardzo powolny wzrost, ale gdy doszło do ostatnich stron, czytałam z wielkim...

Dominika Pyza | 2016-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Dzisiaj przedstawiam Wam książkę, o której w sumie nie wiem co sadzić. Nie szaleję za nią, ale nie była też najgorsza. Ale po kolei, do wszystkiego jeszcze dojdę w dalszej części. Zapraszam Was dzisiaj na nową recenzję!
Sib, a właściwie Sibilla to typowa szara myszka. Nie lubi się wychylać, być w centrum uwagi. Nie jest zbytnio towarzyska, nie chadza na imprezy i generalnie nie jest typem imprezowiczki. Jej "promyczkiem" w życiu jest przyjaciółka, Holly. Jest to dziewczyna, która zrobi naprawdę wszystko, aby być w centrum zainteresowania. Wielokrotnie raniła Sib, sprawiała, że ta miała poczucie winy, choć nie powinna, przepraszała nawet nie wiadomo za co. Ja osobiście naprawdę jej nie lubiłam, była straszna. Ale nie zajmują się tylko Holly, ponieważ Sibilla miała jeszcze jednego przyjaciela, Michaela. Chłopak kocha naukę i przez to uważany jest za dziwaka i odludka. Życie Sib diametralnie się zmienia, kiedy zostaje zdjęty jej aparat ortodontyczny i okulary. Wtedy to zostaje...

Ile to razy narzekaliśmy na lekcje prowadzone w tradycyjny sposób? Na pewno wielu z was marzyło o tym, aby nauczyciel był bardziej kreatywny i próbował przekonać wszystkich do swojego przedmiotu. Filmy edukacyjne, wyjścia w plener czy spotkania z ciekawymi ludźmi – tak wiele możliwości, a jednak siedzenie czterdzieści pięć minut w sali i pisanie notatek góruje nad tym wszystkim.
A co by było, gdyby pewnego dnia szkoła zaproponowała wam wyjazd w pewne miejsce, gdzie spędzicie cały semestr i będziecie uczyć się w całkiem innych warunkach? Reflektowalibyście na takie rozwiązanie? Bo ja na pewno! I nie tylko ja.
Sibylla już od dłuższego czasu przygotowywała się na tę zieloną szkołę. Była wręcz przeszczęśliwa, że może odetchnąć od szkolnych murów i nawet nie przerażała ją wizja totalnego pustkowia. Nie przewidziała ona jednak, że na miejscu będzie musiała walczyć nie tylko o dobre stopnie, ale również o swoją przyjaźń. Do tego wszystkiego dochodzą problemy miłosne, jednak są one...

witcherrie | 2016-03-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 marca 2016

Pierwsza recenzja tej książki w serwisie!
''W dziczy'' to przeciętna powieść. Główne bohaterki bardzo się różnią, choć nie są skrajnościami.
♥ Sib- jest odrobinę zagubiona. Dręczą ją różne problemy zaczynając od tego, że żenuje ją fakt bycia dziewicą po próby bycia ''kimś'' w opinii rówieśników. Tak, wydaje się z opisu pustą dziewuchą, ale...Wcale taka nie jest. Nie narzeka. Pogodziła się ze swym losem i głównie między wierszami można wyczytać jej troski i rozterki.
♥ Lou- ma depresję. OK, na okładce nie napisano tego, ale ja napiszę- Lou ma depresję po śmierci chłopaka. To nie jest żadna tajemnica pojawiająca się na ostatnich stronach książki. Ta recenzja NIE jest spoilerem. Ale do rzeczy- odcięła się i ''dzicz'' ma jej pomóc wrócić na łono społeczeństwa. Nie jest denerwująca. Właściwie polubiłam ją najbardziej z całej lektury.
''W dziczy'' jest książką psychologiczną, ale pisaną niezmiernie irytującym mnie językiem. Gdyby była przystępniejsza to byłaby to piękna powieść o...