zespół Downa
literatura faktu
Aga

Książka jest zbiorem reportaży o osobach z trisomią 21, które osiągnęły spektakularne sukcesy w różnych dziedzinach życia zawodowego. Bohaterowie zbioru to m.in. aktorzy, poetka czy malarka. Galeria niebanalnych postaci, a wszystkie opisane przez znakomite dziennikarskie pióra. Oprócz reportaży są także w tej książce refleksje tak znanych osób jak profesor Urszula Jarecka, profesor Monika Płatek, profesor Anna Sobolewska, czy doktor Ewa Gniazdowska. Wszystkie dotyczą osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich miejsca wśród nas, cech, umiejętności i ról społecznych, jakie skłonni jesteśmy im przypisywać.

źródło opisu: http://www.bardziejkochani.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Aga | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Bardzo interesująca książka. To historie osób z zespołem Downa, które mimo swojej niepełnosprawności osiągnęły niebywały sukces. Opowieść ta ukazuje, że Ci ludzie przełamali stereotyp niepełnosprawności intelektualnej jako choroby i nieszczęścia. Przykładowo Pablo Pineda ukończył studia i zagrał w filmie, Piotr Swend występuje w serialu "Klan"... Dla osób które mają bezpośredni kontakt z tym problemem daje nadzieję, że życie wcale nie musi być pozbawione radości;)