Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura polska
Ag2S

W Stubarwnym Zamczysku mieszka dziewięć księżniczek. Bella przepada za historiami o miłości, Zorella i Julla uwielbiają biegać po lesie, Fiorella kocha kwiaty i robienie psikusów, Mella jest zawsze w ruchu, Ulla nie lubi sukienek, Jagódka zaś, choć najmniejsza, to wielki łakomczuch. Ulubioną rozrywką Nelli jest rysowanie, a Stelli – czytanie. Siostry zapraszają do kolorowania, rysowania i...

Siostry zapraszają do kolorowania, rysowania i zgadywania.
Wspaniała rozrywka dla małych i dużych księżniczek, które uwielbiają twórcze zabawy!

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Sylwia | 2016-03-31

W Stubarwnym Zamku mieszka dziewięć rozbrykanych księżniczek o osobliwych imionach: Fiorella, Mella, Zorella, Stella, Nella, dobrze, że w tym gronie udziwnionych imion znalazła się również swojska Jagódka. Zabawa zaczyna się w momencie, gdy z Zamczyska znikają wszystkie kolory, a siostry muszą je odnaleźć. Razem z księżniczki przystępujemy zatem do poszukiwań, kolorujemy, szukamy zagubionych rzeczy na rysunku i pokonujemy labirynty. Jestem pewna, że małe dziewczynki z wielkim zapałem będą kolorować sukienki sióstr i marzyć o tym, by samą być choć przez chwilę taką małą księżniczką mieszkającą w zamku. Zaletą tego "Księżniczek" jest moc atrakcji w środku oraz sztywna podkładka, dzięki której blok sprawdza się również w warunkach podwórkowych. Minusem jest kiepska, w mojej opinii, kreska, ale na szczęście ciekawe zadania przyćmiewają ten drobny mankament.

ejotek | 2016-03-30
Przeczytana: marzec 2016

Niniejsza propozycja jest świetnym pomysłem dla kilkuletnich dziewczynek. Rozwija, uczy a przede wszystkim bawi poprzez zróżnicowane zadania. Najbardziej podoba mi się fakt, że wreszcie córa dopuściła mnie do wspólnego kolorowania :) Jest tutaj tak dużo drobnych szczegółów, że dziecko może często zmieniać kolory (moja królewna do tej pory nie do końca lubiła kolorowanie, a jeśli już to najlepiej było zrobić wszystko jednym kolorem), bo jakże to suknię wymalować jednym?? Ta pozycja to wiele stron doskonałej i twórczej zabawy w kreatora mody, bo łatwiej sobie wyobrazić, że te sukienki należą do małej dziewczynki i chcąc, by z szafy wyglądały pięknie to trzeba zadbać o to już podczas kolorowania.

Na koniec jeszcze kilka szczegółów technicznych, które są równie ważne, jak zawartość malowanki. Kartki są grube i wytrzymają mocniejsze dociskanie kredkami lub nieprzebijanie pisaków. Tuż przed końcową okładką jest bardzo gruba tekturowa "strona", dzięki której można korzystać z...

AnnaSikorska | 2016-03-26

Jednym ze sposobów ćwiczenia koncentracji jest kolorowanie. Długie utrzymanie uwagi na jednej czynności ma bardzo duży wpływ na sukcesy w edukacji oraz w życiu zawodowym. Ludzie niepotrafiący kończyć rozpoczętego zadania zwykle mają kiepskie wykształcenie i mało płatną pracę. Stąd można wyciągnąć wnioski, że jeśli zależy nam na powodzeniu naszych dzieci musimy skupić się na trenowaniu koncentracji, a co za tym idzie możliwości zapamiętywania i analizowania.
Sposobów na taki trening jest wiele. Można bawić się plasteliną, modeliną, różnorodnymi masami, słuchać muzyki klasycznej i wąchać olejki zapachowe w czasie nauki, rozwiązywać rebusy, przemierzać labirynty, porównywać ilustracje. Większość tych czynności pozwala również na rozwijanie motoryki małej, która jest powiązana z umiejętnościami językowymi (szczególnie mowy).
Wszystkie te umiejętności można ćwiczyć dzięki prostemu, estetycznemu blokowi Agnieszki Antoniewicz „Księżniczki”. Dzieci znajdą tam wzory, które można...

bibi | 2016-03-16
Przeczytana: marzec 2016

Typowy blok dla dziewczynek, ich królestwo, piękne suknie, długie włosy. Barwne osobowości księżniczek, które mają swoje pasje (czytanie, kolorowanie, taniec, jedzenie, zwierzęta, pływanie). Mieszkają w wieży Stubarwnego Zamku. Muszą ratować królestwo, które stało się jakieś takie bezbarwne:(

Razem z małymi bohaterkami dziecko ćwiczy spostrzegawczość szukając ukrytych drobiazgów, zgubionych pantofelków, przemierzając ogrodowe labirynty. Projektuje stroje, planuje dania, ozdabia tort. Poznaje koleżanki z sąsiednich królestw. Ćwiczy liczenie (zagubione różdżki), trenuje zbiory (muszle, kamienie), łączy cyferki według kolejności.

Wkp | 2016-03-12

ZABAWY DLA KSIĘŻNICZEK

Każda dziewczynka w mniejszym bądź większym stopniu marzy, żeby zostać księżniczką. Wiele z nich nigdy z tych marzeń nie wyrasta. Teraz, dzięki Agnieszce Antoniewicz i wydawnictwu Nasza Księgarnia każda z nich może choć po części poczuć się jak królewna, odwiedzając zamek, w którym czeka na nie mnóstwo zabawy, zadań i łamigłówek!

Za siedmioma górami i za siedmioma morzami i jedną sosenką był sobie stubarwny zamek, a w jego wieżach mieszkało dziewięć psotnych i skorych do zabawy sióstr. I nagle, pewnego dnia, zniknęły wszelkie kolory! Coś trzeba na to zaradzić i w ten oto sposób zaczyna się nasza zabawa.

A zabawy jest tu wiele, autorka nie stworzyła tylko i wyłącznie zbioru zadań i kolorowanek, ale przede wszystkim zabawną baśń, która wymaga zaangażowania nie tylko czytelniczego, ale właściwie na każdym manualnym polu. Co to oznacza w praktyce? Czytelniczki, w towarzystwie dziewięciu księżniczek będą musiały kolorować, rysować, przechodzić labirynty, łączyć...