Roszpunka

Fairy Tails
czarownica, dziewczynka, warkocz, wieża
bajki
mała_Roszpunka

Bajka o pięknej, długowłosej dziewczynce o imieniu Roszpunka, uwięzionej przez czarownicę w wysokiej wieży.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

mała_Roszpunka | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016

To jest moja ulubiona książka.
Opowiada o królowej, która urodziła małą księżniczkę, dzięki roślinie o nazwie roszpunka. Niestety zaraz po urodzeniu wiedźma ją zabrała i zamknęła w wieży, w której dziewczynka dorastała. Jej włosy miały czarodziejską moc uzdrawiania. Nikt nie wiedział o tej kryjówce. Pewnego dnia przybył do niej książę i zakochał się w niej. A czy się dobrze skończyło - dowiecie się jak przeczytacie.
Ta księżniczka tak mi się podoba, że od niej mam moją nazwę. I też mam długie włosy.