Katechizm poręczny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sióstr Loretanek
religia
Ursa

„Kto pyta, nie błądzi” – powiada stare przysłowie. Słuszność tej maksymy potwierdza się przede wszystkim w sytuacji, gdy znajdujemy się w obcym miejscu i nie wiemy, jak trafić pod określony adres. Cóż możemy wtedy zrobić? Zapytać kogoś o drogę. Nawet jeśli wymaga to od nas pewnej pokory. Książka Katechizm poręczny ma formę dialogu. Jej kanwę stanowi zapis wybranych archiwalnych odcinków...

Książka Katechizm poręczny ma formę dialogu. Jej kanwę stanowi zapis wybranych archiwalnych odcinków audycji radiowej, w której ks. Piotr Pawlukiewicz odpowiada na listy radiosłuchaczy. Tematyka audycji jest różna, tak jak różne są problemy, z którymi radiosłuchacze zwracają się do księdza Piotra. Spoiwem całości jest nauczanie Kościoła; w takiej perspektywie, chrześcijańskiej i katolickiej, omawiane są tematy poruszane przez słuchaczy.

Czytelnicy, którzy zechcą sięgnąć po tę książkę, znajdą w niej wyjaśnienie wielu istotnych kwestii dotyczących wiary, religii, moralności. Mamy nadzieję, że posłuży ona zwłaszcza tym, którzy zmagają się z podobnymi wątpliwościami i dylematami, jak te przedstawione w książce, i może błądzą w poszukiwaniu właściwej drogi.

Do książki dołączona jest płyta z nagranymi fragmentami audycji (mp3).

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

renka | 2017-07-12
Na półkach: Przeczytane, Religijne, 2017
Przeczytana: 12 lipca 2017

Ksiądz Piotr - jak zawsze - w niezwykle prosty i przystępny, a zarazem wyczerpujący i co najważniejsze przekonywujący sposób odpowiada na czasem zawiłe i podchwytliwe pytania radiosłuchaczy. Tu zebrane w formie książki. Polecam tą pozycję jak i wszystkie inne książki czy nagrania autora!