Pinocchio
Ewa

Niektóre kłamstwa mają krótkie nogi, a inne – długie nosy. Sądzę, że właśnie tak jest w twoim przypadku. Im więcej kłamiesz, tym twój noc staje się dłuższy.
Klasyczne dziecięce opowieści z niezwykłymi ilustracjami znanej włoskiej rysowniczki Franceski Rossi, które pomogą dzieciom przenieść się do krainy wyobraźni.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/489613/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/489613/

Magdalena_S | 2018-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Bardzo interesująca książeczka o drewnianym pajacyku, który pragnął być prawdziwym chłopcem. Niestety przez swoje złe i lekkomyślne wybory nie mógł tego osiągnąć. Dopiero opieka nad chorym tatą i właściwe postępowanie pomogły mu dojść do wymarzonego celu. Moje 3-letnie dziecko słuchało z uwagą i patrzyło na piękne kolorowe obrazki.

Ewa | 2016-01-22
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Poniższa recenzja okraszona zdjęciami, ukazała się również na moim blogu Świat według Lilii: http://swiatwedluglilii.pl/dla-dziecka/awantura-o-pinokia-pajacyk-zawieszony-na-drzewie/

Zapewne znana jest Wam historia drewnianego pajacyka, który prócz nieprzerwanej, beztroskiej zabawy, pragnął nade wszystko stać się człowiekiem. Losy Pinokia omawiano w trakcie obowiązkowych zajęć lekcyjnych, niektórzy zaś po wspomnianą lekturę sięgnęli z własnej, nieprzymuszonej woli.

Zaledwie kilka tygodni temu wznowienie powieści Carla Collodiego trafiło na księgarskie półki, dzięki mieszczącemu się w Ożarowie Mazowieckim wydawnictwu.

Rozwydrzone, nieco zapomniane ,,sztuczne dziecko” ponownie dało się we znaki swemu stwórcy. Niewdzięczny, zakłamany, zapatrzony w siebie chłopiec, łamiąc wszelkie zasady, bez wyrzutów sumienia doprowadzał Dżepetta do łez.

Lecz to nie tekst, a w głównej mierze ilustracje (przynajmniej jedna) doczekały się wielu negatywnych komentarzy, pojawiających się zarówno w...