historia
Andrew

Spis treści: - Jerzy Dygdała, Nowe doniesienia o pobycie króla Stanisława Leszczyńskiego na Kujawach i w Toruniu na przełomie 1707/1708 roku. - Marta Brodowska-Kowalska, Struktura zawodowa przedmieść Bydgoskiego i Rybaki w Toruniu w latach 1866-1900. - Magdalena Niedzielska, Nieznane wojenne pomniki Torunia z 1915 roku. - Aleksandra Kijewska, Przestępczość w Toruniu w okresie międzywojennym...

Spis treści:

- Magdalena Niedzielska, Nieznane wojenne pomniki Torunia z 1915 roku.
- Aleksandra Kijewska, Przestępczość w Toruniu w okresie międzywojennym w świetle „Słowa Pomorskiego”.
- Kamil Mataczyński, Rozgłośnie radiowe przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Działalność i dokumentacja.
- Anna Natalia Kmieć, Napis w przestrzeni miasta (street art, mural i graffiti). Studium porównawcze Torunia i Łodzi.
- Sławomir Jóźwiak, Janusz Trupinda, Zamek w Nowej Nieszawie (Dybowie) w świetle średniowiecznych źródeł pisanych.
- Alicja Mutrynowska, Społeczno-gospodarcze kontakty rycerzy z państwa zakonu krzyżackiego w Prusach z Toruniem do połowy XV wieku.
- Paweł Mateusz Modrzyński, Prawne aspekty hodowli zwierząt w średniowiecznych miastach ziemi chełmińskiej i terenów przygranicznych.
- Mateusz Superczyński, Archiwalia Bractwa Bożego Ciała przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu.
- Bogusz Wasik, W kwestii lokalizacji „zaginionego” kościoła św. Wawrzyńca w Toruniu.
- Lesław L. Welker, Jan Stanisław Betlejewski (1890-1983), dr medycyny, działacz społeczny i narodowo-niepodległościowy.
- Dorota Michaluk, Profesor Stanisław Alexandrowicz 1931-2015.
- Krzysztof Kopiński, Profesor Antoni Czacharowski (1931-2015), historyk, wybitny dydaktyk, profesor UMK.
- Aneta Niewęgłowska, Doktor Andrzej Nieuważny (1960-2015). Wspomnienie.

Recenzje
- Cecylia Łubieńska-Iwaniszewska, Wspomnienia o moim uniwersytecie (Anna Supruniuk)
- Teresa Borawska, Henryk Rietz, Mikołaj Kopernik i jego świat. Środowisko. Przyjaciele. Echa wielkiego odkrycia (Andrzej Radzimiński)
- Janusz Małłek, Mikołaj Kopernik. Szkice do portretu (Michał Targowski)
- Krzysztof Mikulski, Mikołaj Kopernik, środowisko społeczne, pochodzenie i młodość (Karolina Zimna-Kawecka)

Noty (Wiesława Duży)

Sprawozdania
- Cecylia Iwaniszewska, Działalność Towarzystwa Miłośników Torunia w okresie od 30 maja 2014 r. do 28 maja 2015 r.
- Mariusz Thomas, Sprawozdanie z działalności Sekcji Krótkofalowców To Mi To za okres maj 2014 – kwiecień 2015.
- Adam Biedrzycki, Urszula Zaborska, Bibliografia Miasta Torunia za rok 2014.

źródło opisu: http://www.tomito.cba.pl/wydawnictwa.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoumk.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!