Science Explained
popularnonaukowa

Książka przybliża czytelnikom świat nauki.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-01-21

Ileż razy kartkowałem tę książkę! Jest po prostu super: ciekawa i bogato ilustrowana. Zachęca czytelnika do zgłębiania tajemnic nauki. Znakomita, a nawet rewelacyjna można powiedzieć.
Książka oprócz słowa wstępnego, wprowadzenia, bibliografii i indeksu, składa się z pięciu głównych części. Tytuły tych części są następujące: "Kosmos", "Energia", "Atomy i materia", "Życie", "Mózgi i komputery". Tytuły od razu podpowiadają czytelnikowi jakie treści omawiają poszczególne części tej książki. Książka zawiera wiele ciekawych informacji, faktów, anegdot oraz naukowych ciekawostek. Czyta się ją znakomicie. Wyróżnia się także układem graficznym. Jest przy tym bogato ilustrowana (kolorowe i czarno białe fotografie, mnóstwo rysunków, schematów). Zaglądałem do niej często i nadal zaglądam - naprawdę warto.
Ocena takiej książki powinna być wysoka. Daje dużą ilość czerwonych gwiazdek i mam nadzieję, że ta skromna opinia o książce zachęci wiele osób do jej przeczytania lub zdobycia. Każda...