Nauka

Okładka książki Nauka Colin Ronan
Okładka książki Nauka
Colin Ronan Wydawnictwo: Diogenes, Świat Książki Seria: Labirynty wiedzy popularnonaukowa
popularnonaukowa
Labirynty wiedzy
Science Explained
Diogenes, Świat Książki
1997-01-01
1997-01-01
Hanna Turczyn-Zalewska

Ileż razy kartkowałem tę książkę! Jest po prostu super: ciekawa i bogato ilustrowana. Zachęca czytelnika do zgłębiania tajemnic nauki. Znakomita, a nawet rewelacyjna można powiedzieć.
Książka oprócz słowa wstępnego, wprowadzenia, bibliografii i indeksu, składa się z pięciu głównych części. Tytuły tych części są następujące: "Kosmos", "Energia", "Atomy i materia", "Życie", "Mózgi i komputery". Tytuły od razu podpowiadają czytelnikowi jakie treści omawiają poszczególne części tej książki. Książka zawiera wiele ciekawych informacji, faktów, anegdot oraz naukowych ciekawostek. Czyta się ją znakomicie. Wyróżnia się także układem graficznym. Jest przy tym bogato ilustrowana (kolorowe i czarno białe fotografie, mnóstwo rysunków, schematów). Zaglądałem do niej często i nadal zaglądam - naprawdę warto.
Ocena takiej książki powinna być wysoka. Daje dużą ilość czerwonych gwiazdek i mam nadzieję, że ta skromna opinia o książce zachęci wiele osób do jej przeczytania lub zdobycia. Każda biblioteczka domowa zyska na wartości dzięki niej. Jestem tego pewien. Zachęcam do lektury. Pasjonujący, niezwykle ciekawy świat nauki czeka na odkrycie... Ta książka ten świat w sposób rewelacyjny przybliża.

• Piękny przedmiot
  • Naukowe, popularnonaukowe
  • Eseje, felietony, reportaże, literatura faktu
  • Używane

Dodaj cytat z książki Nauka