Dziewczynka ze srebrnym zębem

Wydawnictwo: Media Rodzina
Anna Kaszuba-Dębska
Ag2S

Siedmioletni Andrzejek leży w szpitalu, i choć czuje się chwilami jak bohater thrillera, horroru i kryminału w jednym, nie jest to zły czas. Dzieje się tak za sprawą niezwykłej przyjaciółki: starszej od niego dziewczynki ze srebrnym zębem. Barwna postać, przywodząca na myśl Pippi Langstrumpf, okazuje się nieskończonym źródłem wciągających opowieści, a także niezastąpioną towarzyszką przygód.
Autor zaprasza młodych czytelników w podróż do przeszłości, w czasy, kiedy telewizory były czarno-białe, a o komórkach i grach komputerowych nikomu się nie śniło. Niesamowite przygody młodych bohaterów, humor i wartka akcja to walory książki Andrzeja Grabowskiego, doskonale znanego rodzicom małych czytelników autora wierszy, piosenek i programów dla dzieci („Pan Tik-Tak”, „Ciuchcia”, „Kulfon” itd.).racje: Anna Kaszuba-Dębska

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

MoWi | 2018-06-15
Przeczytana: 28 maja 2016

Ta książka to zaproszenie do przeszłości. Do szpitala z dawnych lat. Do czasów, w których nie było komputerów, tabletów, telefonów komórkowych. W niektórych tylko mieszkaniach ludzie mogli pochwalić się telefonem na kablu. Jednak jak podkreśla autor, czasy te wcale nie były nudne, a wręcz ciekawe, "bo dzieci bawiły się i przeżywały przygody nie na ekranie laptopa, lecz naprawdę – „w realu”.

książek: 1951
Anna | 2016-06-27
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Za sprawą tej publikacji skierowanej do młodego czytelnika przeniosłam się w lata mojego dzieciństwa. Nie musiałam czytać dopisków, by wiedzieć, co ma na myśli autor, nie potrzebowałam wyjaśnień słów, których moje dzieci nie znają, ale dzięki tej historyjce będą miały szansę poznać.

Andrzej Marek Grabowski wspaniale opowiedział o przygodach siedmioletniego Andrzejka, którym był dawno, dawno temu. Z niezwykłą przenikliwością, wesołością i mądrością bijącą z każdej niemalże strony przedstawił nam przestraszonego, małego chłopca, który zmuszony był przez kilka dni przebywać w ponurych i zimnych pomieszczeniach szpitala. Czy ten szpital naprawdę był taki straszny? Czy Andrzejek marzył tylko o tym, by jak najszybciej wrócić do domu? A może pobyt w tym rzekomo nieprzyjaznym i nudnym miejscu był jedną z ważniejszych przygód jego życia, skoro zapamiętał ją tak szczegółowo, pomimo upływu kilkudziesięciu lat?
Opowiada czytelnikowi o każdym detalu, o wszystkim tym, co działo się w czasie...

dobrerecenzje | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Historia, która się wydarzyła jest autentyczna. Przytrafiła się autorowi, który bardzo emocjonalnie opisał tę opowieść. Wydarzyło się to w czasach, kiedy nie było jeszcze komputerów, gier, tabletów, czy smartfonów. Nawet telewizory czarno – białe były rarytasem. Pomyślicie pewno, że to muszą być straszne nudy, otóż mogę Was zapewnić, że dzieci w waszym wieku bez komputerów bawiły się znacznie lepiej niż dziś. Miały większą fantazję i poczucie humoru, po prostu dzieci bawiły się jak to autor ujął „w realu’. Bohaterem książki jest 7- letni Andrzej, chudy blondasek, trochę bardziej chorowity niż inne dzieci w jego wieku. Gdy więc złapał kolejny raz zapalenie płuc -trafił biedny do szpitala i bardzo się martwił bo musiał zostać sam. Lecz oczywiście nie był sam bo w tej samej sali leżała dziewczynka o imieniu Ania, która miała srebrny ząb i czarne włosy, dlatego Andrzejek pomyślał, że to piratka. Jak się później okazało wcale nie była piratką tylko dziewczynką z cyrku w którym...