Konto numerowane

Wydawnictwo: Amber
Numbered account
9788325205515
sensacja,

Nick Neumann rezygnuje z kariery na Wall Street i zatrudnia się w znanym banku w zurychu. Właśnie tu pracował jego ojciec, tu też został zamordowany przed siedemnastu laty. Teraz Nick zamierza dowiedzieć się, kto to zrobił i dlaczego. Odkrywa, że za fasadą szacownej firmy kryje się niewyobrażalny spisek. Jest coraz bliżej rozwiązania i coraz bliżej mordercy.

Dorian_LC | 2014-09-28
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Były żołnierz piechoty morskiej, absolwent Uniwersytetu Harvard'a - Nick Neumann porzuca swoją narzeczoną oraz karierę na Wall Street i przybywa do Zurychu, aby podjąć pracę w jednym z tamtejszych banków. Wybór jest nieprzypadkowy, bowiem dla tejże instytucji pracował jego ojciec, który przed laty został zamordowany, a sprawcy nigdy nie schwytano.

Wydana w 1998 roku Numbered Account to debiut - urodzonego w Japonii - amerykańskiego pisarza Christopher'a Reich'a. W swojej powieści autor nakreślił misterną intrygę rozgrywającą się w - zamkniętym - świecie międzynarodowej ekonomii. Czytelnik wraz z głównym bohaterem przekracza próg banku, zagłębia się w labirynt długich korytarzy i mozolnie rozwiązuje sprawę: pozornie nie do ruszenia.

Powieść Christopher'a Reich'a porusza kwestię dobrze znaną z życia. Nie chodzi tu tylko o dramat głównego bohatera i prowadzone przez niego "osobiste" śledztwo. Nick stoi, bowiem tylko na wierzchołku góry lodowej i coraz śmielej pochyla się nad...

Laurana | 2012-08-11

Konto numerowane.

Konto indywidualne, które może założyć każdy w Szwajcarii, posiada niewątpliwą zaletę - jest chronione wyjątkowo dokładnie. teczka takiego klienta znajduje się pod ręką jednego pracownika, a wszystkie dane osobowe są ściśle tajne. Z takiego konta z pewnością nie można przelewać pieniędzy za granicę, a..

Ali Mevlevi to robi. "Pasza" - tajemniczy klient Unitet Swiss Bank dokonuje przelewów dwa razy w tygodniu, dokładnie o tej samej porze. Jest on jednym z ważniejszych, jeżeli nie najważniejszym klientem banku, w którym zginął Alex Neumann, ojciec Nicka - bohatera książki, teraźniejszego bankiera. To od Paszy zaczynają się wszystkie pytania i.. właściwie na nim się kończą. Wiadomo, że pierze brudne pieniądze, ale dlaczego to robi? Jak to robi? Dlaczego tak wysoko szanowany bank nie chce współpracować z policją tylko sprzedaje życia swoich pracowników w imieniu Aliego?

Ch. Reich idealnie odpowiada na wszystkie te pytania. Robi to wolno, skrupulatnie i dokładnie,...

Mateusz | 2013-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Przyznam, że dawno żadna książka sensacyjna tak bardzo mnie nie wciągnęła. Czytało się bardzo dobrze, miło było choć raz na jakiś czas oderwać się od rzeczywistości, historii, reportaży, dat, biografii, esejów itd. itp.

Po prostu warto czasami dać porwać się przygodzie autorstwa Ch. Reicha.

Aneta Krupska | 2015-08-19
Przeczytana: sierpień 2015

z początku nie tak ciekawa. dużo opisów i w ogóle. ale w połowie książki zaczyna się akcja. warto wytrzymać do samego końca. polecam

3u3a | 2016-07-25
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam