Jurassic Park: Zaginiony Świat

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Cykl: Jurassic Park (tom 2)
Wydawnictwo: Dream Books
Jurassic Park: The Lost World
DSS

Kontynuacja bestsellerowej powieści Michaela Crichtona, „Jurassic Park: Park Jurajski”. Minęło 6 długich lat od tragicznych wypadków na wyspie Nublar w pobliżu Kostaryki. Mimo że rezerwat został zamknięty, a wyspa nie jest już dostępna dla turystów, coś przetrwało… Sklonowane dinozaury ponownie zagrażają ludzkości. Aby temu zaradzić, ceniony biolog Richard Levine decyduje się na wyprawę na...

Minęło 6 długich lat od tragicznych wypadków na wyspie Nublar w pobliżu Kostaryki. Mimo że rezerwat został zamknięty, a wyspa nie jest już dostępna dla turystów, coś przetrwało… Sklonowane dinozaury ponownie zagrażają ludzkości. Aby temu zaradzić, ceniony biolog Richard Levine decyduje się na wyprawę na zaginioną wyspę. Wybitny, znany z pierwszej części, matematyk, Ian Malcom wraz z grupą znajomych wyruszają jego śladami. Koszmar, w którym brał udział powraca. Niesamowity zaginiony świat dinozaurów strzeże swojej tajemnicy. Ci, którzy chcą ją poznać, narażają się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Znów rozpoczyna się walka na śmierć i życie!

źródło opisu: www.dreammusic.pl

źródło okładki: www.dreammusic.pl

Shimik | 2015-11-04

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Malcolm powraca. W pierwszej części było wyraźnie powiedziane, że nie przeżył! Tutaj natomiast już na wstępie jest i prowadzi wykłady. Jest powiedziane, że żyje po tym co było na wyspie. Już sam ten fakt nieco mnie zniechęcił. Do tego stopnia, że pomimo ogromnej sympatii do autora nie miałem już chęci zagłębiać się w lekturę...

WampirkaJustynka | 2018-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wreszcie zabrałam się do tej książki. I po jej przeczytaniu zdecydowanie stwierdzam, że bardziej podoba mi się pierwsza część. Po wyczynach Hammnda byłam pewna, że nie ma głupszych ludzi. Teraz uważam, że są. Prym widzie Richard Levine, a za nim plasuje się Dodgson. Co do Iana to liczyłam, że będzie bardziej inteligenty niż w pierwszej części. Nic podobnego. Odnoszę wrażenie, że zgłupiał i nie wyciągnął wniosków z poprzedniej wyprawy.Moim skromnym zdaniem ta wyprawa była niepotrzebna. No ale szanowny Levine musiał wszystko zbadać i osobiście się przekonać, że "Zaginiony świat" istniej. Najbardziej rozśmieszyło mnie to jak Pan naukowiec żarł batoniki i wyrzucał papierki gdzie popadnie. To on powinien wtedy zginać a nie Eddie. Natomiast moimi ulubionymi postaciami są Sara Harding i Doc Thorne oraz dzieciaki (aczkolwiek też zachowały się głupio). Podsumowując: czytało się dobrze ale były momenty kiedy chciałam strzelić w pysk niektóre postaci.

Northman | 2014-05-06
Przeczytana: 10 grudnia 1997

Kontynuacja "Jurrasic Park" jest świetna. To kolejny pełen akcji, wciągający thriller. Jednak po zastanowieniu stwierdzam, że ta książka nie budzi już we mnie takich emocji jak "Jurrasic Park", przez co bardzo długo wahałem się, czy ocenić ją jako bardzo dobrą, czy "tylko" dobrą. Ostatecznie wybrałem tę pierwszą możliwość - przez sentyment dla świata dinozaurów, do poznania którego w dużej mierze zachęciły mnie książki Crichtona. Trzeba jednak pamiętać, że "Zaginiony świat" to nie jest jakiś nowy pomysł, ale kontynuacja już istniejącego. Niemniej jednak zachęcam do przeczytania. Warto.

Sharra | 2018-04-20
Na półkach: Dinozaury, Przeczytane, Posiadam

Kiedy kupowałam obie części "Parku Jurajskiego" tak naprawdę kierowałam się wyłącznie sentymentem do serii filmów. Należę do tego typu osób, które źle się czują z myślą, że jeden z ich ulubionych filmów jest na podstawie książki, której nie czytali.
Ale tak szczerze się przyznam, że nie spodziewałam się niczego specjalnego po obu tych pięćsetstronowych cegłach. Wyobrażałam sobie raczej pewnego rodzaju wykład o gatunkach dinozaurów i mnóstwa wyuzdanych biologiczno-archeologicznych anegdotek.
Teraz jestem świeżo po skończeniu już drugiej książki i w końcu chcę się wypowiedzieć o całej dwuczęściowej serii. A więc: BOMBA!!!
Może i koleś (tj. Michael Crichton) jest naprawdę niezły w te klocki o dinozaurach, może w swoich powieściach stara się przede wszystkim przekazać swoje własne poglądy na temat tych wymarłych stworzeń, może momentami jego bohaterowie popadają w nostalgiczne rozmowy typu: "Wszyscy kiedyś zginiemy" lub "Człowiek jest fuj". Ale przede wszystkim Michael Crichton to...

Wkp | 2014-05-05
Przeczytana: 04 maja 2014

Młody, ambitny dr Levine chce wybrać się w poszukiwaniu zaginionego świata. Coraz częściej bowiem dochodzi do spotkań z dinozaurami, a mon wierzy, że gdzieś musi istnieć wyspa, na której prehistoryczne gady ciągle żyją. Rusza tam, ale znika. Z pomocą wyrusza więc jego ekipa, a także dr Ian Malcolm...

Kontynuacja Jurassic Parku to książka zbędna. Nie będę owijał w bawełnę, wynudziłem się przy jej lekturze a nijako przeciętny styl Crichtona sprawił, że nie obchodziło mnie, czy ktokolwiek zginie, czy przeżyje, czy książka urwie się nagle, czy zakończy jak powinna. Nie obchodziło mnie nic.

Fabularnie nie jest to powieść zła, ale do zaoferowania nie ma nic, co mogłoby pociągać. Film na jej podstawie był udany, bo odszedł od pierwowzoru nie do poznania. Powieść natomiast to czysto rzemieślnicza robota kopiująca schemat części pierwszej. Bohaterowie jadą na wyspę i starają się przeżyć noc, atakowani przez dinozaury.

Drażni też coś, co rzadko w książkach się zdarza. Zazwyczaj...

Adrian Jeżak | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Mimo iż ksiażka była podstawą wcześniej oglądanego przeze mnie filmu, jest całkowicie od niego odmienna. Z drugiej strony czyta się ją dość ciężko. W porównaniu do części pierwszej akcja zaczyna się stosunkowo późno a czytając odnosi się wrażenie, że trzeba koniecznie na siłę zagłębiać się w niezbyt ciekawe wątki aby dotrzeć do tego co może być interesujące. Poza tym znajdują się w niej utarte z pierwowzoru wzorce jak np dwójka dzieci. Ksiażka ma swoje plusy i minusy ale chyba żadna część fabuły nie zmieni mojej opinii iż można było napisać to dużo lepiej.
Polecam
Adrian Jeżak

Firek | 2013-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2013

To moja druga książka Michaela Crichtona, pierwszą był rzecz jasna Park Jurajski. Do filmu ciężko ją w ogóle porównać, bo to 2 inne historie, zawierające w sobie tylko niektóre podobne wątki. Scenariusz filmu został ociosany z najbardziej wartościowego, moim zdaniem, elementu, a mianowicie: Ciekawostki naukowe, często szczegółowe opisy dotyczące ewolucji i fizjologii zwierząt. Jeśli nie interesuje Cię to, książka może okazać się nudna. Według mnie jednak dywagacje dr Malcolma to cud, miód i orzeszki. Czyta się jednym tchem i ciężko oderwać się od tej książki. Warto obejrzeć pierwszą część filmu(Jeśli ktokolwiek taki się uchował), aby zarysować sobie wizerunek dr Iana Malcolma, którego Jeff Goldblum zagrał rewelacyjnie. Serdecznie polecam. Kto czytał pierwszą część i chce więcej, ten na pewno nie będzie zawiedziony.:)

Ania Mróz | 2013-08-23
Przeczytana: lipiec 2013

Oglądałeś Park Jurajski. Spodobał ci się? Jeżeli tak, to koniecznie musisz przeczytać książkę. Jak to niestety często bywa książka jest niezbyt podobna do filmu. Zbudowana na tym samym piedestale, inna w doborze akcji. Fantastycznie opisane wydarzenia i niezwykła fabuła pozwolą ci się poczuć jakbyś na prawdę oglądał Zaginiony świat.
Uwielbiam Park Jurajski i polecam go wszystkim :-)

AjeśliCiernie | 2014-05-11
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Prehistoryczne gady , niesamowita wyspa , tego mi było trzeba :>

Isil | 2011-11-22

Druga część nie spuszcza z tonu.