3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
komiksy
angielski
Wkp

The Jackal shares his thoughts about the Spider-Man characters with his new clone of Peter Parker (Spidercide) in 1995.

źródło opisu: http://marvel.wikia.com/wiki/Spider-Man:_The_Jackal_Files_Vol_1_1

źródło okładki: http://marvel.wikia.com/wiki/Spider-Man:_The_Jackal_Files_Vol_1_1

Wkp | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

AKTA JACKALA

Akcja tego zeszytu dzieje się tuż po polskim numerze 9/1998, a przed niewydanymi w naszym kraju „New Warriors #61” i „Spider-Man: The Lost Years”, które poprzedzały wydarzenia znane z nr 10/1998. Chociaż akcja to w tym wypadku za duże słowo.

Ten komiks nie ma nawet fabuły. Jackal przygotowując Spidercide’a do akcji opowiada mu o kluczowych postaciach i to tyle. Poza kilkoma stronami wstępu i zakończenia całość składa się z pełnoformatowych ilustracji postaci takich jak Venom, Judasz, Scrier, Shriek, Carnage, Silver Sable, Doc Ock itp., itd., przy których znalazła się krótka notka biograficzna w wykonaniu Szakala. Przy Spider-Menach jest też opisane ich wyposażenie i nic poza tym.

Wyciskacz kasy. Tyle słowem komentarza. Nie wart poznania, chyba, że chce się przypomnieć fakty o postaciach. Ale po co? Ani to spójne graficznie, ani wprowadzające jakieś nowości (chyba, że informację, że Spidercide to tak idealny klon, że prezentuje poziom Spidera po 100,00 lat ewolucji –...