Hrabia Zinzendorf - Pierwsze owoce

7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Count Zinzendorf
Bóg, chrześcijaństwo
Aya

Sześcioletni Ludwik czytał Biblię i modlił się, gdy do zamku wpadł oddział szwedzkich żołnierzy. Spojrzał na nich, a potem wrócił do modlitwy i Biblii. Stanęli w miejscu i wpatrywali się w niego. Po chwili odwrócili się i odeszli. Powiedzieli, że nie mogą splądrować miejsca, nad którym czuwa Bóg. Hrabia Zinzendorf otworzył swoje posiadłości dla prześladowanych Braci Morawskich. Pod jego przywództwem dynamiczna wspólnota z Herrnhut wysyłała misjonarzy na Karaiby, do Afryki, Ameryki i Rosji. Pełni poświęcenia Bracia zasiewali ziarna, które przynoszą owoce do dnia dzisiejszego.

źródło opisu: http://ksiegarniapojednanie.istore.pl/

źródło okładki: http://ksiegarniapojednanie.istore.pl/

Wiktor Szpunar | 2019-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2019

"Boże, pobłogosław to przedsięwzięcie, jeżeli uznajesz je za pożyteczne, ale zniszcz je już teraz, na początku, jeżeli jest planem i działaniem jedynie ludzkim." (Mikołaj Ludwik von Zinzendorf)

Niesamowita postać i wyjątkowa książka. Polecam :)

Nordie | 2017-07-30
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

To historia, która zdumiewa, zapiera dech w piersiach. Opowiada o wycinku z historii Unitas Fratrum kościoła protestanckiego powstałego w 1457 roku, założonego przez Jana Husa o którym bardzo mało wiedziałem.
Ludvik von Zinzendorf to człowiek pokornego serca, który posłusznie idzie za tym co Bóg przygotował mu oraz jego braciom z Kościoła. Uczy wiele, książka zmieniła moje podejście do wielu spraw, dajmy na to taki fragment:
"Musimy uczyć się traktować różne sposoby myślenia jako coś pięknego. Jest tak wiele idei religijnych, jak wiele jest wierzących dusz, dlatego nie możemy zmuszać wszystkich, by mierzyli się tą samą miarą. Tylko Bóg, zgodnie ze swoją nieskończoną mądrością, wie jak postępować z każdą duszą."
Nauczyłem się przez tą książkę kochać ludzi, nauczyłem się empatii a nawet bardziej responsywności. To szalenie ważne.
Z całego serca polecam.