Słóweczka

Wydawnictwo: Interpress
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Łukasz

„Słóweczka” są wynikiem kompromisu i pośpiechu. Pierwszy zamiar był o wiele ambitniejszy. Miało to być coś w rodzaju autobiografii z lat 1923 - 1992, pod zmyślnym tytułem „W szczepku urodzony”. Przyszła jednak zbawcza refleksja, że takie „opus magnum” musi zabrać co najmniej kilka lat życia. A tu coraz częściej „z niższych półek biorą”. Trzeba więc wybujałą fantazję pohamować i zająć się tym, co od dawna już domaga się uporządkowania, ujawnienia i opublikowania.
(ze wstępu Autora)

źródło opisu: Interpress, 1992

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Łukasz | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Książeczka ta, bo "Słóweczkom" chyba nie wypada inaczej, to pozycja lekka i przyjemna. Czy łatwa? Dla współczesnego czytelnika nie do końca, bo jednak słownik wyrazów obcych i encyklopedia przydadzą się pod ręką - ale to jedynie zaleta. Piękny język, wspaniały dar narracyjny Autora - aż szkoda, że tych wspomnień wystarcza na zaledwie jedno popołudnie. Chciałoby się czytać i czytać... Polecam wszystkim miłośnikom limeryków, lepiejów i moskalików.