Huck #1

Wydawnictwo: Image Comics
komiksy
angielski
Wkp

In a quiet seaside town, Huck uses his special gifts to do a good deed each day. His neighbors return the favors by keeping his abilities a secret. But when a newcomer alerts the media, a firestorm erupts, sending Huck on an adventure that will change everything. This brand-new series from writer MARK MILLAR and artist RAFAEL ALBUQUERQUE presents a comicbook unlike anything you’ve read before. Featuring a Feel-Good Movie variant cover by RAFAEL ALBUQUERQUE. - See more at: https://imagecomics.com/comics/releases/huck-1#sthash.pyAWZyCv.dpuf

źródło opisu: https://imagecomics.com/comics/releases/huck-1

źródło okładki: https://imagecomics.com/comics/releases/huck-1

| 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

„Huck” to komiks, który mnie zauroczył.
Jego moc tkwi w niezwykłej prostocie.
Bohaterem jest superbohater bo jakby miało być inaczej.
Ale za to jaki.
Nie ma pseudonimu, nie ma wymyślnego kostiumu i wszyscy wiedzą kim jest i gdzie mieszka. Prosty nastolatek, fajny, przyjazny gość o gołębim sercu.
Czyta się to bardzo przyjemnie (choć słowo czyta w przypadku pierwszego zeszytu nie jest trafnie użyte bo mało tam dialogów i tekstu) a całość sprawia że człowiekowi robi się raźniej na duszy i świat nabiera lepszych kolorów.
Bardzo dobre rysunki.
Podoba mi się takie podejście do tematu i chętnie zaglądnę do kolejnych numerów tej serii.
Brawa za odwagę dla twórców Marka Millara i Rafaela Albuquerque.
U mnie mocna 8 na 10.

Wkp | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

TYLKO UPOŚLEDZONY MOŻE BYĆ BOHATEREM

Mark Millar zmienia front! Wreszcie jego autorski główny bohater jest stricte dobry! Gdzie myk? Właśnie…

Poznajcie Hucka, upośledzonego wielkoluda, którego celem życia jest pomaganie innym. Od ratowania ludzi z katastrof po koszenie trawników. Gdy tylko może komuś sprawić radość – sprawia ją. W niewielkim miasteczku znają go wszyscy i wszyscy kryją jego sekret. Jednak czy długo można utrzymać w tajemnicy supermoce?

Wbrew pozorom każdy komiks Millara jest o czynieniu dobra. Nieważne, jak źli są jego bohaterowie, jakiego nieludzkiego okrucieństwa się dopuszczają i do czego są zdolni. Za każdym razem udowadnia Millar, że dobro mimo wszystko gdzieś tam jest. Dlatego jego zmiana frontu jest w tym wypadku rzeczą nie tylko względną, ale i pozorną. A teza, jaką można odczytać z łam nie mniej kontrowersyjna od jego typowych pomysłów. Czy tylko upośledzony może być bohaterem? Czy tylko człowiek nie do końca rozwinięty psychicznie, społecznie...

PolishPopkulturę | 2016-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Po lekturze trzech pierwszych zeszytów - jest naprawdę nieźle. Oby tylko Millar nie zepsuł tej serii jak Chrononauts'ów!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

maneki_neko | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Fajna kreska, pasuje do ciepłej atmosfery jaką stwarza główny bohater.

QUEENfan | 2018-05-21
Adam Florczyk | 2016-04-19