Polska cz.1 Traveler

National Geographic
2014-01-01
2014-01-01
Polska traveler

Ten przewodnik to tak naprawdę zbiór felietonów opisujących mniej lub bardziej popularne cele turystyczne w Polsce. I jak to z felietonami bywa, niektóre w są zwięzłe, błyskotliwe i oryginalne, a niektóre... nie. Pomijając jednak egzaltowane niekiedy opisy i drewniane żarty słowne, z całym przekonaniem poleciłabym Polskę na weekend jako wybór mniej oczywistych krajowych atrakcji. Nawet opisując Kraków, autorom udało się nie skupiać na Wawelu i hejnale.
I choć miałam wrażenie, że od pewnego momentu przewodnik traci rozpęd (brakowało mi np. mapek okolicy przy większości opisów; także wielkie i często artystyczne fotografie pozostawiały niedosyt, ponieważ omijały większość opisanych w tekście obiektów),to po lekturze nie mogę się już doczekać odwiedzin choćby w Olsztynie czy Kozłówce.

Bardzo przydatna pozycja dla wszystkich, którzy zaczynają podróżować po Polsce i szukają atrakcji różnego rodzaju i na każdą kieszeń. Świetne i szczere opisy przenoszą nas w miejsca odwiedzane przez autorów.
Opisywane regiony są wybrane starannie, dokładnie opisane z pokazaniem tego, z czego słyną.
Warto przeczytać, warto mieć.

Warto przeczytać, warto mieć.

• Podróże i reportaże
  • Podróże