Polska cz.1 Traveler

Wydawnictwo: National Geographic
Polska, traveler
Aleksander

Cudze chwalimy, swego nie znamy – prawda, że często tak jest? Zachwycamy się tym, co dalekie i egzotyczne, a nie doceniamy tego, co za progiem. Nie mamy się czego wstydzić, bo Polska jest najpiękniejsza. Choćby Karkonosze – jakie miejsce im dorówna? Albo pałac w Kozłówce – czy jakikolwiek zagraniczny zabytek może być od niego wspanialszy? Ta rezydencja Zamoyskich pod Lublinem przetrwała czasy wojny i komunizmu w niemal niezmienionym stanie. Kiedy się ją zwiedza, można odnieść wrażenie, że to wizyta u hrabiego.

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl

źródło okładki: http://www.national-geographic.pl

Cherry | 2018-10-29
Przeczytana: 26 października 2018

Ten przewodnik to tak naprawdę zbiór felietonów opisujących mniej lub bardziej popularne cele turystyczne w Polsce. I jak to z felietonami bywa, niektóre w są zwięzłe, błyskotliwe i oryginalne, a niektóre... nie. Pomijając jednak egzaltowane niekiedy opisy i drewniane żarty słowne, z całym przekonaniem poleciłabym Polskę na weekend jako wybór mniej oczywistych krajowych atrakcji. Nawet opisując Kraków, autorom udało się nie skupiać na Wawelu i hejnale.
I choć miałam wrażenie, że od pewnego momentu przewodnik traci rozpęd (brakowało mi np. mapek okolicy przy większości opisów; także wielkie i często artystyczne fotografie pozostawiały niedosyt, ponieważ omijały większość opisanych w tekście obiektów), to po lekturze nie mogę się już doczekać odwiedzin choćby w Olsztynie czy Kozłówce.

salamandra | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Bardzo przydatna pozycja dla wszystkich, którzy zaczynają podróżować po Polsce i szukają atrakcji różnego rodzaju i na każdą kieszeń. Świetne i szczere opisy przenoszą nas w miejsca odwiedzane przez autorów.
Opisywane regiony są wybrane starannie, dokładnie opisane z pokazaniem tego, z czego słyną.
Warto przeczytać, warto mieć.