Nekroskop 5. Roznosiciel

Necroscope V
roznosiciel brian lumley
horror

Inne wydania

Los odrócił się od Harry ego Koegha, Nekroskopa. Zawsze na czele żywych i umarłych, teraz stał się pariasem wśród wszystkich istnień. Zawsze bezlitosny dla zła myśliwy, sam staje się zwierzyną. A czeka go jeszcze jedna najcięższa walka. Walka z Czymś, co rośnie w nim samym. Walka z nieumarłym wampirem. Ścigany przez agentów brytyjskiego wywiadu paranormalnego, Harry staje przed wyborem albo zostanie wyrzutkiem, albo rozprzestrzeni noszoną w sobie zarazę na całą ludzkość...

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ryszpak | 2014-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Finis coronat opus. Rzec by się chciało, choć wiem, że cykl ten liczy jeszcze "naście" tomów. Ja poprzestanę jednakowoż na piątym. Równie dobry jak poprzednie a ciągle słyszę i czytam, że kolejne tomy to duuuży spadek formy. W związku z tym, iż kupować ich nie mam zamiaru, a najbliższa biblioteka, która mogłaby dysponować książkami Lumleya to jakieś 50 km od domu, robię dłuższą przerwę. Kto wie, może kiedyś wrócę do tego cyklu...

herodot83 | 2014-07-25
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Nekroskop
Przeczytana: 01 lipca 2014

Coś się kończy i coś się zaczyna, cykl powołał do życia wampira, który nie uczęszcza do liceum i ma w sobie mrok, zanurzamy się w nim jest nam tam dobrze, w oddali o cukierków i różowego koloru. Opowieść trwa, a my razem z nią.

Klucznik | 2015-12-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Nic nie jest już takie samo. Los spłatał Harryemu żart. Ironia, można powiedzieć. Dawni przyjaciele z INTESP teraz są wrogami, a ziemia przestała być "domem". Harry musi uciekać. A jedyną drogą ucieczki jest Perchorsk i to, co wciąż się w nim znajduje. Polecam!

Marcin Kotwica | 2014-05-03
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Mam problem ze zrozumieniem epilogu. Kim jest ten pierwotny wampir? Bo na końcu jest napisane, że miał wybrać dobro albo zło i wybrał zło kierując się na te bagna. Może ktoś mi pomóc?

kate_kara | 2014-03-17
Przeczytana: 2009 rok

Świetna historia, dobrze dopracowana. Dobrze rozpoczęta seria, niestety tylko rozpoczęta, kolejne tomy reprezentują tendencję spadkową.

Shariana | 2012-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2012

,,Lumley jest specyficzny" uznałam inteligentnie zaraz po przeczytaniu książki, czyli parę minut temu. Istotnie, jego cechą charakterystyczną jest chyba próba zaszokowania czytelnika, przez co czasami tekst nabiera wręcz groteskowego wymiaru. W tym tomie jest to szczególnie odczuwalne, jeśli chodzi o wampiry. Może się to podobać lub nie, ja mam, szczerze mówiąc, dość mieszane uczucia.
Styl? Momentami dość oporny, ale lekki i wcale przyjemny. Znów pomarudzę sobie na stare wydanie, z literówkami, które potrafiły wywołać pełen politowania uśmiech. Nie zmienia to faktu, że Lumley pisać potrafi i ma pomysły, które wcale zgrabnie realizuje. Pytanie tylko, czy z czasem nie zacznie zastępować nimi prawdziwej fabuły.

Firstlight OftheDay | 2015-10-02

Cykl Nekroskop - nie można się oderwać! Fenomenem jest to, że tyle napisanych części, a tak samo historia fascynuje, nawet może coraz bardziej...:-)

Miroslaw Kowalski | 2012-01-03

Bardzo nietypowa, mroczna i wciągająca powieść. Oraz wampiry jakich może wielu z nas jeszcze nie znało :)

Jaskier | 2014-08-31
Przeczytana: 28 sierpnia 2014

Totalna porażka. Do połowy jeszcze jakoś daje radę, dalej jednak jest jakimś wypadkiem przy pracy drukarza. Zakończenie książki, oraz niestety całej historii, wygląda jakby ktoś wziął zawartość z innego działu i dopasował imiona. Coś jak Krzyżacy kończący się książką kucharską... Bardzo szkoda, bo była seria była świetna:(

Książka, do której wracam co jakiś czas. Zdecydowanie w moim stylu. Ale tylko jeśli chodzi o tomy 1-5, pozostałe czytałam z ciekawości, z rozpędu, bo wyszły i były na wyciągnięcie ręki. Mogą być, ale to nie to samo, co początek.