Światy

Wydawnictwo: Red Book
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
mikar

Kiedy policja Nowego Jorku nie może uchwycić płatnego mordercy, wzywa na pomoc emerytowanego policjanta. Ten ma ryzykowny plan, który wkrótce wymyka się spod kontroli i w Nowym Jorku następuje chaos. Osobowość płatnego mordercy i policjanta zmieniają się, kiedy ci trafiają do przeszłości gdzie szykuje się wojna oraz do przyszłości, gdzie planeta stała się pustynią. Po powrocie do Nowego Jorku...

Po powrocie do Nowego Jorku zostają tam chaos. Czy uda im się przywrócić porządek w tym mieście?

źródło opisu: Wydawnictwo Red Book 2015

źródło okładki: www.redbook.com.pl

mikar | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Książka odrobinę zagmatwana i przydługa. Byłaby zapewne świetnym buchem nad którym można by zasypiać w długie zimowe wieczory. Zasypianie z ebookiem na brzuchu już tak wygodne nie jest.
Autor postanowił połączyć kryminał z fantastyką zakręcając przy tym czytelników tak, że sam się w pewnym momencie zakręcił. Raz czy dwa musiałem się wracać do jakiegoś fragmentu, nie będąc pewnym czy się nie zgubiłem i jestem niemal pewien, że autor sam sie zakręcił i pomylił postacie w jednym miejscu własnej książki. Nie trudno jednak było o to jeśli bohaterowie zamieniają się osobowościami.
Jest to książka dla osób, które lubią się skupiać na tym co czytają i proste historie nie są dla nich zadowalające. Światy to jedna z tych pozycji przy których zastanawiałem się nad robieniem notatek, a zrobienie więcej niż jednodniowej przerwy zmuszało do cofnięcia się o kilka stron wstecz i złapania na nowo rytmu.
Książkę polecam wytrwałym i uważnym czytelnikom, którym nieoobce jest gonienie za psychiką...