Odyseje nasze byle jakie. Droga, przestrzeń i podróżowanie w kulturze wspólczesnej

Wydawnictwo: Atla 2
Nanatei

Niezwykle popularny w literaturze motyw drogi i podróżowania, wydawałoby się, że literaturoznawczo wyeksploatowany, obserwowany i interpretowany w tejże książce w kontekście kultury współczesnej: filmu, literatury, internetu, turystyki itp. zyskuje interesujące nowe sensy i wartości. Niewątpliwymi walorami pracy P. Kowalskiego są: wnikliwość i rozległość obserwacji, poszukiwań badawczych i interpretacyjnych, próba oszacowania jakości i znaczenia kulturotwórczej i sensotwórczej czasoprzestrzennej świadomości współczesnych. Warta uwagi jest w tej naukowej książce także ikonograficzna interpretacja omawianych zagadnień.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!