Z pamiętnika masażysty, czyli nic, co ludzkie, nie jest mi (już) obce

Wydawnictwo: Edipresse
Jaguś

Pamiętnik to dziennik codzienny doktora rehabilitacji medycznej Marcina, lat 35, który masuje, rehabilituje i uzdrawia - głównie ciało i członki, ale czasem i dusze. Dr Marcin lubi ludzi, uwielbia swoją pracę, pacjentów i siebie. To w szczególności. I bardzo kocha synka, Jerzyka. Związki z kobietami różnie Marcinowi wychodzą, choć nie zawsze rozumie, dlaczego - nie poddaje się. Szuka, próbuje i ma nadzieję. Potrafi słuchać i myśleć, zmieniać zdanie, a czasem nawet uczyć się na błędach, tych swoich i tych cudzych. Obserwacje zapisuje i komentuje.
A w pamiętniku - jak w życiu... Czasem jest bardzo śmiesznie, czasem tylko śmiesznie, czasem trudno, a nawet smutno. A potem znowu jest wesoło...

źródło opisu: Edipresse, 2016

źródło okładki: Edipresse, 2016

liaguszka | 2016-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 listopada 2016

Hmm, spodziewałam się czegoś innego, ale dało się przeczytać. Jena z pozycji- przeczytać i zapomnieć, nie pozostawia po sobie w zasadzie nic, co po roku utrzyma ja jeszcze w pamięci, ale jako leciutka lektura na deszczowe popołudnie może być.

annneczka | 2016-03-07
Przeczytana: 07 marca 2016

Może to nie jest arcydzieło, nie zaliczę do klasyki literatury. Ale czytanie o swoim zawodzie w krzywym zwierciadle musi pozostawić po sobie coś pozytywnego. Przez okno nie raz było słychać mój rubaszny śmiech, a obecnie tego mi było trzeba. Co prawda spodziewałam się więcej sprawozdań z pracy, a mniej z życia bohatera. O życiu zawodowym fizjoterapeuty można byłoby pisać i pisać, bo podobnych historyjek z racji czarnego humoru, jest niezliczona ilość. Polecam dla zainteresowanych. Fizjo i pacjentów, żadna z grup nie będzie się nudzić.

lazuryt | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

Zacznę od tego, że tytuł i okładka powinny zachęcać do przeczytania i tym razem tak było. Zaintrygowała mnie sugestia, że oto zajrzę przez dziurkę od klucza do gabinetu masażysty, doktora Marcina, dzięki któremu trochę się dowiem, trochę pośmieję i trochę zdziwię. Tymczasem już w połowie laktury nie tylko trochę, ale bardzo byłam znudzona. Gdzie te ciekawostki zawodowe, gdzie smaczki z "życia masażysty"???? Odnoszę wrażenie, że Autorka nie ma bladego pojęcia o tej pracy, bo pisze to, co jest powszechnie znane, nic nowego!
W dodatku nie rozumiem konwencji pamiętnika. Z treści absolutnie nie wynika, że dr Marcin jest romantykiem i podczytujemy jego własne przemyślenia. Podtytuły poszczególnych fragmentów kompletnie nie pasują do treści, tak jakby pomysł został zaczerpnięty od kogoś i zabrakło weny, co dalej z tym fantem zrobić.
Ogólnie bardzo słabe, niewykorzystany potencjał pomysłu, nuda, nuda i rozczarowanie. Nie zachęcam, nie polecam.

inkaa2000 | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Pisana (i czytana) z lekkim przymrużeniem oka, dobra na jeden wieczór, żeby nie przedłużać... Arcydzieło to nie jest, ale sięgnąć można.

Hubertos91 | 2019-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Ostatnio jakoś łupie mnie w krzyżu. Pewnie to przez te czytanie i zastyganie w jednej pozycji na 117 minut. Dobra lektura wciąga i powoduje luki w pamięci, przez co dzieją się nieodwracalne/odwracalne szkody w moim organizmie.
U masażysty nigdy nie byłem, więc pozostało mi wziąć paracetamol i przeczytać utwór pani Agnieszki Dydycz.

Książka, to właściwie pamiętnik Marcina, lat 35, który pracuje jako fizjoterapeuta. Przedstawia w nim swoje relacje z pacjentami, znajomymi oraz rodziną, a zwłaszcza Jerzykiem, 5-letnim synem.

Przed przystąpieniem do czytania, myślałem, że odnajdę tu tajniki zawodu masażysty. Dowiem się, jak radzić sobie z pewnymi dolegliwościami i postępować w określonych sytuacjach, gdy ból nie przechodzi. Nic, bardziej mylnego. Z pamiętnika dowiemy się jak radzić sobie z bójka pacjentów, w jaki sposób, okazać wspaniałe sylwetki kolegów po fachu pacjentkom (zwłaszcza starszym), czy poradzić sobie z pijanym klientem.
Pamiętnik jest napisany z humorem. Łatwo się go...

| 2016-09-29
Przeczytana: 22 marca 2016

Z dużej chmury mały deszcz. Wypożyczając tą książkę po cichu liczyłam na pikantne historyjki i śmieszne anegdotki, niestety za dużo się nie uśmiałam. Liczyłam na więcej.

Bożena1 | 2016-07-13
Przeczytana: lipiec 2016

Takie sobie czytadło.

IczerwoneSzpilki | 2017-01-30
Przeczytana: grudzień 2016

Sam tytuł kojarzył mi się z zupełnie inną treścią, jakby lekko pikantniejszą. Książka napisana bez szczegółów, gdyż wszystko jest zwięźle i na temat, umysłem ścisłym. Podtytuły trafnie i starannie ukazujące wydarzenia dnia, ciekawe i oryginalne.
Książka napisana w formie dziennika, w którym 35 letni Marcin- doktor rehabilitacji medycznej opisuje swoje i pacjentów rozterki. Przedstawia nam nieco nudne i przewidywalne życie, komentuje i żali nam się na samotność. Zdradza nam kilka faktów z przeszłości, lecz głównie akcja toczy się tu i teraz. Nie pojawiają się jednak daty i nie zaobserwowałam żadnych opisów przyrody, by móc przynajmniej samemu nakreślić choćby porę roku. Trochę mi tego zabrakło, nie ukrywam, wolałabym wiedzieć w jakim okresie aktualnie toczy się akcja. Rozpoznajemy tylko dni tygodnia, którymi zaczyna się każdy rozdział, nowa myśl, nowy dzień, nowe wyzwania i potyczki doktora Marcina, zapracowanego i samotnego, ojca pięcioletniego Jerzego. Główny bohater uwielbia...

Angela21 | 2018-11-16
Przeczytana: 14 listopada 2018

Myślałam, że książka jest na faktach, długo przeleżała na mojej półce, ale że mam zajęcia z rehabilitacji teraz to postanowiłam, że zrobię to. Przeczytam tę książkę, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o rehabilitacji, niż skrawek tego co dostaję na zajęciach. I ... niestety nie jest na faktach, ale nieźle odprężyłam się przy książce. Polubiłam Marcina i jego znajomych oraz uśmiechałam się nie raz. Pamiętnik masażysty przypomina mi w męskim wydaniu kultowy "Dziennik Bridget Jones" :) Teraz zrobiłam przerwę na thriller, ale z chęcią wrócę do drugiej części.

olywka | 2016-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo rzadko oceniam książki tak słabo, no ale cóż mogę powiedzieć. Książka nie zrobiła na mnie praktycznie żadnego wrażenia, czyta się ją, żeby przeczytać i nic więcej. Główna postać ciągle góruje wysokim ego, ma różne spostrzeżenia i w czasie swoich wypowiedzi często wplata angielskie zwroty i słówka typu: like it!, gender itp. Całość jak można się domyśleć pisana jest w formie pamiętnika. A na końcu nasz główny bohater stara się odwrócić bieg swojego życia, sprzeciwia się, aby robić to czego chce i chyba na tym polega cały morał książki. Nie patrz na innych, rób co chcesz? albo dbaj o swoje marzenia? Pozycję oceniam słabo i kolejną rzeczą, która przykuła moją uwagę to to czego nie lubię czyli nota od autora, a właściwie autorki o tym, że całość to wyłącznie fikcja literacka. Z jednej strony fajnie, bo nikt nikogo nie przyrówna z opisem, albo samego siebie. Ale z drugiej strony dla mnie to informacja zbędna.