Divergent
juss1995

Cztery powieści najpopularniejszego sfilmowanego cyklu dla młodzieży po raz pierwszy w 1 tomie i twardej oprawie. Społeczeństwo podzielone na frakcje. Kto łączy cechy charakteru kilku, jest "niezgodny" i musi być wyeliminowany? Jak szesnastoletnia Tris.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/cykl-niezgodna-b-iext30638989.jpg

Maxin | 2019-09-05

Super cykl. szkoda że już nie ma następnych części

soniacz | 2019-07-22
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 lipca 2019

Cała seria rewelacyjna! Wciąga od pierwszych stron i tak naprawde cały czas cos sie dzieje. Zakończenie mnie zaskoczylo a to zdarza się naprawdę nie za często, zaskoczenie totalne! Ale własnie chyba dlatego tak mnie wciągneła ta seria, bo od poczatku była troche nieprzweidywalna.

Suonko | 2019-01-29
Na półkach: Veronica Roth, Przeczytane

Książka tysiąc razy lepsza niż film. Czyta się przyjemnie i wciągła mnie od samego początku.

Izzy | 2019-01-11

Bardzo wciągająca trylogia w futurystycznym klimacie <3

Weronika | 2018-06-26

Cykl ,,Niezgodna" to jedna z moich ulubionych książek. Bardzo podoba mi się to, jak Veronica Roth opisała świat, do którego należeli Tris i Tobias. Uważam, że bardzo warto przeczytać tą książkę.

Ismena Pasamonik | 2018-06-26

Seria jedna z fajniejszych, które czytałam. Oryginalny pomysł, bardzo fajnie wykreowane postacie, ciekawe opisy miejsc i akcji. Genialny prequel - "Cztery", który opowiada historie jednego z głównych bohaterów, przed wydarzeniami z "Niezgodnej". Polecam serdecznie.
--------------------
Gwiazdeczki: 9/10

Aiwlys | 2018-03-28
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 27 marca 2018

Mamy tutaj aż 4 książki zebrane w jednym tomie, około 1100 stronnicowym. Pozwolę sobie każdy tytuł skomentować oddzielnie, pod konkretnymi książkami. Tutaj tylko zwrócę uwagę, że księga ta jest dosyć dużych rozmiarów, w twardej oprawie, ale świetnie wykonana przez co po tylu dniach czytania w najróżniejszych pozycjach dalej jest w rewelacyjnej formie!

Kasia Zawadka | 2018-01-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2018
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Wzięłam się za "Niezgodną" zaraz po "Igrzyskach śmierci". No i prawda taka, że dziś, zamykając książkę byłam bardziej usatysfakcjonowana, niż poprzednio...

"Niezgodna" jest to książka o wyborze, który zmienia. Beatrice zmienia frakcje, swoje życie, przyzwyczajenia.

"Zbuntowana" to książka o wyborze, który może zniszczyć całe Twoje życie. Trwa wojna, a Twoje wybory świadczą o Tobie.

"Wierna" to książka o wyborze, który świadczy o nas.

"Cztery" to książka o tym, dlaczego podejmujemy takie a nie inne wybory.

Świat przedstawiony w całej serii jest wyjątkowo spójny. Oczywiście zawsze znajdzie się coś do przyczepienia, ale nie będzie tego znów tak dużo. Autorka zwraca nam uwagę na siłę przyjaźni, potęgę miłości oraz ukazuje zło tego świata.

Warto

FreeReader | 2017-12-18
Przeczytana: czerwiec 2017

Świetna nic dodać nic ująć, tylko bardzo zaskakujący koniec "Wiernej" rozczarował mnie w pozytywnym znaczeniu, ale to dlatego że bardzo zżyłam się z bohaterami. Akcja jest, bardzo dobra fabuła i wątki.Naprawdę jest to najlepsza powieść jaką przeczytałam. Polecam z szczerego serducha. <3

Belllla | 2017-11-20

Książka nawet fajna, ale podczas czytania ciągle miałam wrażenie to już gdzieś było...