Divergent
juss1995

Cztery powieści najpopularniejszego sfilmowanego cyklu dla młodzieży po raz pierwszy w 1 tomie i twardej oprawie. Społeczeństwo podzielone na frakcje. Kto łączy cechy charakteru kilku, jest "niezgodny" i musi być wyeliminowany? Jak szesnastoletnia Tris.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/cykl-niezgodna-b-iext30638989.jpg

Dominiqe83 | 2016-02-18
Przeczytana: 01 marca 2015

Wprawdzie seria Niezgodna należy do gatunku "young adult", ale i zaawansowani dorośli mogą tak jak ja zainteresować się wizją dystopijnego społeczeństwa podzielonego na frakcje zgodnie z wiodącą cechą osobowości. Przygody nieustraszonej Tris czyta się jednym tchem, a Cztery wkrada się do serc na zawsze :) <4

gabka09 | 2016-06-23

Cykl pani Roth wyciągnął mnie z książkowego "kaca". Genialna trylogia którą polecam wszystkim.Znajdziecie tam akcje,przygodę, piękną miłość dwojga młodych ludzi która jest tak silna że może kosztować nawet śmierć. Na pewno czytając tą trylogie będziecie się śmiać, obgryzać paznokcie ze strachu, przewracać kartki książki z prędkością światła oraz płakać. Prawdziwe poświęcenie, kumulacja uczuć i emocji, szybka akcja to wszystko w Niezgodnej,Zbuntowanej i Wiernej. Polecam

Ślimaczek_97 Paula | 2017-06-28

Choć Tris trochę wyidealizowana i czysta jak łza, dla Cztery warto przeczytać. Powieść wciąga nie tylko młodych dorosłych, ale i tych nieco starszych.

bebe11 | 2016-03-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Byłam zakochana w tym cyklu, pierwsze dwie części łykałam jak powietrze, jednym tchem. Bardzo ciekawa akcja, fajni bohaterzy, oryginalny wątek. Wszystko było super aż dotarłam do końcówki trzeciej części ... i co? tragedia dla mnie, bo nienawidzę książek bez szczęśliwego zakończenia, a tu było dosłownie tragiczne. Więc gdy bym wiedziała że tak to się skończy, nigdy bym po tą serię nie sięgnęła. Czwartej części po tym wszystkim już mi się nawet nie chciało czytać.

Kawa-z-Mlekiem | 2016-07-04
Przeczytana: sierpień 2015

Po książkę sięgnęłam z ciekawości po obejrzeniu drugiej części filmu, który nawiasem mówiąc spodobał mi się. Pomyślałam, że gdy przeczytam książkę dowiem się dużo więcej na temat świata, który tak mnie zainteresował na ekranie. Owszem zrozumiałam pewne kwestie, poszerzyłam wiedzę na temat świata i życia głównej bohaterki, ALE książka nie spodobała mi się aż tak bardzo jak się tego spodziewałam. Może miałam zbyt wygórowane oczekiwania? Pierwsza i najważniejsza rzecz to ogromne różnice pomiędzy filmem a książką. Wiadomo, że nigdy obraz nie dorówna słowu, ale w tym przypadku twórcy stworzyli praktycznie inną historię. I jeśli mam być szczera według mnie akcja w filmie jest dużo logiczniejsza i spójniejsza od tej książkowej.
Jeśli nawet pierwsze dwie części czytałam z ciekawością i zapartym tchem, trzecia zaczynała mnie powoli nudzić. Nie mogłam przerwać bo gdy zaczynam coś czytać muszę to skończyć, ale wiele razy zastanawiałam czy warto. Czytając odnosi się wrażenie iż autorka...

Cary_Blackthorn | 2016-03-26
Przeczytana: 15 lutego 2016

Zdecydowanie moja ulubiona seria. Kocham ją. Niezgodnej poznajemy świat. W Zbuntowanej ten świat jest niszczony. W Wiernej poznajemy świat za murem. Ten świat jest genialny i nigdy go nie zapomnę.

julia09080 | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

Wszystkie cztery książki bardzo mi się spodobały. Opowiadają o miłości i trudnościach w życiu. Głównym bohaterem "Niezgodnej" i "Zbuntowanej" jest Beatris, dziewczyna z Altruizmu, która postanawia przenieść się do Nieustraszoności, gdzie przeżywa przygody, zdobywa przyjaciół i poznaję chłopaka! W "Wiernej" narracja jest podzielona. Raz opowiada Tobias Eaton, chłopak Tris, a czasami bohaterka dwóch pierwszych części. Za to książka "Cztery" jest w całości poświęcona Tobiasowi. Myślę, że wszystkim się spodoba ta historia. Jest idealna dla młodzieży.

Barbara J-C | 2016-10-08
Przeczytana: 27 lutego 2016

Coś lekkiego, hm... gdy patrzę na całość cyklu 4w1 ciężko napisać, że jest to torebkowa książka :) Sami rozumiecie... Ale jeśli chodzi o treść to jest to coś czego się nie spodziewałam. Po filmie myślałam, że opis całości to nudne sto stron opisów gdzie jest dana osoba i co robi, a tu takie zaskoczenie. Ale dobra czas coś napisać o samej treści....

Całość znajdziecie na blogu - zapraszam do czytania....

KsiążkowyFae | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Kocham tą serię, chociaż niekiedy byłam wściekła za to ze tak się potoczyły niektóre sprawy. Ale na pewno wrócę do tej serii:)

Ola | 2016-07-06

Społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago, podzielone na pięć frakcji. Alrtiuzm - bezinteresowność, Nieustraszoność - odwaga, Erudycja - inteligencja, Prawość - uczciwośc i Serdeczność - życzliwość. Każda z frakcji ma określone zadanie w tym systemie - Erudyci zajmują się nauką i wszelką techniką, Prawi są szczerzy, sprawują władzę w sądach, Serdeczni uprawiają rolę, Nieustraszeni ochraniają miasto, i na sam koniec Altruiści, opiekują się bezfrakcyjnymi i sprawują realną władzę. Każdy przechodzi test predyspozycji, aby dowiedzieć się do jakiej frakcji pasuje. Po wyborze nie ma już odwrotu, ten kto nie przejdzie eliminacji zostaje uznany za bezfrakcyjnego. Główną bohaterką i narratorką jest Beatrice Prior, z urodzenia Altruistka, a z wyboru Nieustraszona. Beatrice musi przejść szkolenie, nauczyć się stawiać czoło swoim lękom i zaufać innym nowicjuszom. Tris posiada tajemnicę, której nie może wyjawić ponieważ jej odkrycie oznacza dla niej śmierć /zaginięcie, lub coś w tym...