9788360192429

Młoda adwokat Mary DiNunzio jest zbyt pochłonięta pracą, aby przejmować się zagadkowymi anonimowymi telefonami. Jednak po pewnym czasie stają się tak częste, że nie może już ich lekceważyć: tajemniczy mężczyzna dzwoni w chwili, kiedy Mary przychodzi do pracy, i zaraz po tym, jak wraca do domu. Wkrótce staje się jasne, że ktoś ją śledzi, a zaraz potem Mary musi stanąć do najtrudniejszej rozgrywki w

gwiazdka | 2017-02-14
Na półkach: Rok 2017, Przeczytane
Przeczytana: 14 lutego 2017

„Krok w krok za Mary” Lisy Scottoline ma być wciągającym kryminałem z solidną dawką humoru. Ja, niestety, nie uśmiechnęłam się w czasie lektury ani razu. Poza tym nie do końca podobała mi się strona językowa- była niedopracowana i raczej byle jaka. Poza tym nie lubię, kiedy narracja prowadzona jest w czasie teraźniejszym. Początek książki, czyli wszystko, co związane z sądem, czyli składające się na thriller prawniczy było po prostu nudne. Dopiero watek kryminalny, kiedy się trochę rozkręcił, rozkręcił też powieść. Zrobiło się ciekawie i dużo bardziej zachęciło do lektury. Całość oceniam na dobry minus, da się czytać, lektura jest łatwa, ale rewelacji tutaj czytelnik nie znajdzie.

Ilość stron: 328
To czwarta książka tej autorki jaką przeczytałam. Pozostałe to:
„Spójrz mi w oczy”
„Trudna prawda”
„Nie odchodź”
recenzje na blogu iw profilu

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że lubię twórczość tej pisarki.
„Krok w krok za Mary” jest zaskakująco jak na twórczość Lisy Scottoline... nudne. Ledwo doczytałam do końca. Treść stanowi głównie obawa tytułowej Mary, której wydaje się, że ktoś ją śledzi. Jest to oczywiście prawda. Zostaje ona wyjaśniona w nieco już ciekawszym zakończeniu. Przedstawione są także różne procesy sądowe, a także losy najlepszej przyjaciółki Mary – Judy. Potem postanawiają otworzyć własną mała kancelarię.

Być może gdyby dzieło miało mniej stron byłoby lepsze. Polecam fanom pisarki, ale jak ktoś nie czytał żadnej pozycji to lepiej zacząć od tych, które wymieniłam wcześniej.

Violek | 2012-11-28

Dobra.