Za cudze grzechy

Cykl: W cudzym domu (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Ag2S

Europejska podróż pełna namiętności. Kontynuacja powieści "W cudzym domu", to prawdziwie europejska, pełna przygód podróż. Los nikogo nie oszczędza. Rozalia skazana jest na rodzinny areszt w Krakowie, Luiza i Joachim próbują dotrzeć do Ameryki przez Paryż. Pozostali zniknęli - czyżby bez śladu? Spiski, terroryści, wybuchające bomby i namiętności nie pozwalają bohaterom cieszyć się spokojem....

Europejska podróż pełna namiętności.

Kontynuacja powieści "W cudzym domu", to prawdziwie europejska, pełna przygód podróż. Los nikogo nie oszczędza. Rozalia skazana jest na rodzinny areszt w Krakowie, Luiza i Joachim próbują dotrzeć do Ameryki przez Paryż. Pozostali zniknęli - czyżby bez śladu? Spiski, terroryści, wybuchające bomby i namiętności nie pozwalają bohaterom cieszyć się spokojem. Nie znajdują go nawet we własnym domu. I za co to wszystko?

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Książkowo_czyta | 2016-04-08
Przeczytana: 17 marca 2016

Jak wspominałam w poprzedniej recenzji chciałabym dzisiaj podzielić się z Wami moim refleksjami po przeczytaniu drugiego tomu cyklu: W cudzym domu, który to tom nosi tytuł „Za cudze grzechy”.

W niniejszej powieści poznajemy dalsze losy bohaterów znanych nam już z poprzedniej odsłony tego cyklu, lecz także poznajemy nowe postacie i śledzimy ich perypetie.
Jak zwykle ma to miejsce na kartach książek tworzonych przez autorkę przekazywana czytelnikom opowieść ma bardzo wiele wątków i nie zawsze pierwotne wnioski nasuwające nam się w trakcie lektury na temat różnych kwestii są tymi ostatecznymi.

Ponownie przenosimy się w klimat XIX wieku. W życiu naszych bohaterów bardzo wiele się dzieje przeżywamy więc wraz z każdym z nich cały wachlarz emocji od kiełkującej nieśmiało miłości poprzez dosyć bulwersujące działania państwa Lubeckich wynikające co prawda z troski o Rozalię, burzą nam one jednak krew w żyłach, aż po bardzo zaskakujące wybory matki Luizy oraz mrożące krew w żyłach momenty,...

Akcja rozgrywa się w XIX wieku pod zaborami Rozalia ma areszt domowy w Krakowie, a Luiza z Joachimem jadą do Ameryki przez Paryża,a Dima wyrusza do Barcelony........
Powieść bardzo ciekawa, interesująca....wciąga bezgranicznie dla mnie wspaniała,mądra i świetna książka miły wieczór spedziłam....bardzo poruszająca.

basik | 2016-05-06

I znowu będę w mniejszości, bo powieść "Za cudze grzechy" bardzo mnie rozczarowała.
Nie jest zła, ale w porównaniu z pierwszą częścią o wiele gorsza żeby nie powiedzieć czasami nudna, nie przyciągająca uwagi. A dzieje się tak za sprawą dużych przeskoków czasowych. To co dzieje się w życiu bohaterów pokazane jest urywkowo, tak jakby autorka nie miała pomysłu na ich życie.
Brak rozbudowanej fabuły, brak akcji, brak emocji.Nie wzrusza, nie wciąga, nie przykuwa uwagi. Gdzie te zapowiadane na okładce namiętności, gdzie pełne przygód podróże?
Za to dużo o sytuacji politycznej, o wywrotowcach, socjalistycznych rewolucjonistach, terrorystach i wybuchających bombach. Mnie to nudziło.
Dopiero pod sam koniec zapowiadała się ciekawa akcja i zaczynało się być ciekawie ale autorka zdecydowała się zakończyć powieść w najciekawszym momencie. A szkoda, bo teraz muszę czekać nie wiadomo jak długo na dalsze części, bo oczywiście będę dalej czytać ten cykl z nadzieją, że będzie bardziej...

Monika | 2017-09-27
Przeczytana: 27 września 2017

"Za cudze grzechy" to kontynuacja książki "W cudzym domu". Poznajemy więc dalsze losy bohaterów pierwszej części. Śledząc losy Hallmannów, Lubeckich i wielu innych ciekawych postaci czytelnik jest jednocześnie świadkiem przemian społecznych i politycznych.
Zarówno pierwsza, jak i druga część powieści jest pełna zaskakujących niespodzianek i zwrotów akcji, a także wielkich namiętności i wzruszeń. Świetnie zarysowane postacie i cała paleta ludzkich charakterów sprawiają, że książkę się pochłania i trudno się oderwać od lektury.

gleism | 2018-09-16

Nie porwała mnie ta historia, czegoś mi w niej zabrakło. I mimo że kończy się w dosyć ciekawym momencie to raczej po kolejny tom już nie sięgnę.
Za bardzo denerwowało mnie pobieżne potraktowanie większości głównych bohaterów, ich emocji i dylematów, oraz duże skoki czasowe w fabule.

mariszach | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

„Za cudze grzechy” – II tom powieści „W cudzym domu"
Tak jak przy czytaniu poprzedniego tomu, tak i w tym przypadku czytało się świetnie. Wielowątkowość książki wzbudza fascynację losami młodych bohaterów.Powieść naprawdę może się podobać. Są w niej wyjątkowe postacie, intrygująca wydarzenia, wciągająca akcja i niepewność, w jaki sposób zakończy się ta historia.To, co wzbogaca tę powieść,to świetnie wkomponowany historyczny klimat XIX wieku.Taki sam klimat panował w poprzedniej części dzięki czemu poznawanie dalszych losów poznanych przez nas bohaterów, staje się równie przyjemne jak za pierwszym razem.Polecam!!
Czekają mnie jeszcze dwa tomy -kontynuacji :)

Jadźka | 2016-03-21
Przeczytana: 05 marca 2016

Jednym z moich ulubionych rodzajów książek są powieści historyczne. Czy w całości, czy też z paroma jedynie nawiązaniami do lat ubiegłych – nie ma to znaczenia. Samo wykorzystanie tła historycznego staje się urokliwym dodatkiem w historii, bo czujemy się, jakbyśmy odkrywali przeszłość na nowo. Wciąż poszukuję nowych autorów, jednak częściej sięgam po znane mi nazwiska. I jednym z nich jest pani Hanna Cygler. Jej najnowsza powieść „Za cudze grzechy” – kontynuacja świetnej powieści „W cudzym domu” – to także urokliwa i wciągająca opowieść, w której znajdziemy wszystkiego po trochę: intrygi, romanse, życiowe rozterki, niebezpieczne zamachy… Czytelnik nie ma chwili wytchnienia, wciąż napotyka intrygujące wydarzenia. I do samego końca nie traci poczucia, że oto właśnie poznał wyjątkową historię…

Podobnie jak przy lekturze poprzedniego tomu, tak i w tym przypadku wspominam książkę bardzo ciepło. Wiedziałam, że pani Cygler mnie nie zawiedzie. I nie pomyliłam się. „Za cudze grzechy” to...

asia_33 | 2016-05-16
Przeczytana: 16 maja 2016

Wciągająca,pełna niespodzianek kolejna część losów bohaterów "W cudzym domu". Miłość,spiski i Europa końca XIX wieku.Polecam!!

Katarzyna | 2016-10-27
Przeczytana: 25 października 2016

Akcja gna w tej powieści, a czytelnik ledwie może odsapnąć. Solidne, przekonujące dziewiętnastowieczne dekoracje, trzy równoległe wątki splatające się ze sobą.Nawet bardziej podobała mi się ta druga część, bo tło jest bardzo bogate, a jednocześnie nie przygniata czytelnika szczegółami. Czego mi brakuje? Może głębszej psychologii postaci i lepszej redakcji, aby wyprostować czasami natłok wydarzeń i retrospekcji, bo konstrukcja powieści jest dość karkołomna.

Agnesscorpio | 2016-03-01