Jak chutná Polsko?
polska, czechy, kuchnia, opowiadania
Mikołaj

Niewielu Polaków zdaje sobie sprawę, że to, co nam wydaje się oczywiste, nasi południowi sąsiedzi odbierają zupełnie inaczej. W Czechach polska żywność ma kiepską opinię. Złożyło się na to wiele czynników, ale nie da się ukryć, że Czechom nasza kuchnia nie kojarzy się dobrze. I właśnie to postanowiliśmy zmienić. Obok Czechów odnoszących się sceptycznie do polskiej kuchni na szczęście są i...

Obok Czechów odnoszących się sceptycznie do polskiej kuchni na szczęście są i tacy, którzy na własnej skórze (czy raczej żołądku) sprawdzili, jak to jest z tym naszym jedzeniem.

W ramach projektu powstały dwie nietypowe publikacje książkowe, w których znane osobistości czeskiej kultury piszą o swoich przygodach z polską kuchnią. Zrealizowany został także cykl krótkich filmów video, w których wybrani twórcy przygotowują tradycyjne dania polskiej kuchni. Premiera książki odbędzie się późną jesienią w dwóch wersjach językowych polskiej (wersja elektroniczna) i czeskiej (wersja papierowa).

źródło opisu: http://www.kukatko.pl/o-ksiazce/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie (na podstawie e-booka)

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!