Droga cienia: Wachowski bez cenzury

tsantsara

źródło opisu: Opis autorski

Bartek | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

Krótka, świetnie napisana książka zawierająca to, co najważniejsze - prawdę o czasach, w których została napisana. Wszechobecność (post)komunistycznej nomenklatury wśród ówczesnych władz jest wręcz przygnębiająca, a główny bohater książki, będący do dziś postacią co najmniej tajemniczą, jawi się jako człowiek wówczas niemal wszechmocny. Co ciekawe, tezy, które stawiali autorzy już w 1993 r., dopiero niedawno zostały publicznie potwierdzone, co jedynie podkreśla dobre "umocowanie" ludzi tzw. "służb" w aparacie władzy rzekomo "wolnej" Polski. Warto przeczytać, chociażby po to, by stwierdzić, że nie należy dziwić się faktom, które ludziom myślącym znane są od wielu, wielu lat.

Roman Dłużniewski | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Kontynuacja 'Kim pan jest, panie Wachowski'. Autorzy przybliżają jedną z najbardziej tajemniczych, ciemnych postaci naszej najnowszej historii. Warto.

aszu | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

"kto nie z Mieciem, tego zmieciem". historia szarej eminencji rzadu Walesy. warto przeczytac, poniniewaz dowiedziec sie z niej mozna sporo ciekawych rzeczy