Bóg i biznes. Twórcze współdziałanie

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
poradniki
Kamila

Jeff Van Duzer jest dziekanem szkoły biznesu Uniwersytetu Seattle Pacific, cenionym naukowcem a także głęboko wierzącym chrześcijaninem. Książka Bóg i biznes. Twórcze współdziałanie jest efektem interdyscyplinarnej refleksji autora na temat obecności wartości chrześcijańskich i samego Boga w przedsięwzięciach biznesowych. Według Jeffa Van Duzera XXI wiek ma być stuleciem globalnej przedsiębiorczości. Biznes ma kształtować oblicze naszego świata w większym stopniu niż inne obszary instytucjonalne. Same rozmiary zasobów kontrolowanych przez korporacje sprawiają, że niemal pewnym staje się, iż wpływ firm w wielkim stopniu przerośnie wpływy innych tradycyjnych instytucji społecznych. W takiej sytuacji chrześcijanie muszą skupić się na biznesie i jego roli w społeczeństwie Przemiana myślenia, odkrycie, że zarabianie pieniędzy nie jest niczym złym, że może być zgodne z przykazaniami, a nawet dobre w oczach Boga, wymaga jednak pracy i pewnej odwagi. Doświadczył tego sam autor, który w latach 70. był zaangażowany w ruch hipisowski i kontestował wszystko, co wiąże się z gospodarką wolnorynkową, a dziś kieruje szkołą biznesu.

źródło opisu: opis

źródło okładki: zdjęcie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!