W blaskach Anioła

Wydawnictwo: Wydawnictwo Maria Wincit
religia, błogosławieni, Kraków

"W blaskach Anioła" to książka o bł. Anieli Salawie, o której Wielki Prymas Tysiąclecia Kard. Stefan Wyszyński w swoich "Zapiskach więziennych" stwierdził: "Im bardziej zdobywał ją sobie Bóg, tym więcej oddawała się ludziom w przedziwnej gotowości ofiary i usłużności, a nawet zastępczego cierpienia. Jest to doskonała patronka na czasy współczesne." Zgodnie ze słowami Ojca Św. Jana Pawła II,...

Zgodnie ze słowami Ojca Św. Jana Pawła II, "uczy nas bycia wolnymi" oraz wskazuje nam "drogę ku przyszłości".
Na zakończenie uroczystości beatyfikacyjnej Anieli Salawy na krakowskim Rynku, 13 sierpnia 1991 roku, Ojciec Św. Jan Paweł II oznajmił: "Jest to dla mnie ogromna radość, że mogłem dzisiaj w Krakowie wynieść do chwały błogosławionych Anielę Salawę. Ile razy modliłem się przy jej relikwiach, jak głęboko zapadły mi w pamięć, w serce te słowa: Panie, żyję, bo każesz, umrę, kiedy zechcesz, zbaw mnie, bo możesz!"
"W blaskach Anioła" to żywot napisany na podstawie współczesnych Anieli Salawie dokumentów. Tchnie więc ta książka niezaprzeczalnym autentyzmem i historycznymi realiami miasta Krakowa I wojny światowej i odradzania się wolnej Polski, za którą Aniela ofiarowała Bogu swe cierpienia i życie.
Jest to także jedyna publikacja przedstawiająca i charakteryzująca tak dokładnie i przejmująco osobowość jak i duchowość bł. Anieli osoby świeckiej, służącej i tak nam bliskiej. Po prostu jednej z nas, a jednak wyniesionej do chwały ołtarzy.

źródło opisu: Wydawnictwo Maria Vincit, 2012

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!