9788360192924

Dalajlama zginął z ręki zabójcy. konając, powiedział, że w grobowcu Tutanchamona kryję się przesłanie, które odnosi się do całej ludzkości. Francuski genetyk, badający DNA młodego faraona, podejmuje wyścig z czasem, aby odczytać kod. śledztwo prowadzi go na granicę Sudanu, do groty, gdzie kryje się Arka Przymierza i gdzie aBóg nad Bogamia miał wręczyć Tutanchamonowi klucz do nieśmiertelności.

Książkę czytało mi się bardzo ciężko. W niektórych miejscach akcja ciągnęła się tak niemiłosiernie, że zastanawiałam się kiedy koniec. Ale jakoś przebrnęłam do końca i nie sięgnęłabym po nią jeszcze raz. Napisana dość ciężkim językiem, który w pewnych momentach mi przeszkadzał. Niektóre nazwy, typowo egipskie były ciężkie do zinterpretowania i żeby zrozumieć cały sens, trzeba było sobie samemu znaleźć notkę w internecie. Brakowało mi po prostu jakichś wyjaśnień.

Poza tym cała akcja działa się bardzo długo i brakowało jakiegoś tępa, które mogłoby dać jakiś smaczek całej historii.

Zamysł dobry - wykonanie troszkę gorsze.

empod | 2016-10-07
mądraszek | 2016-02-04