Zabójstwo doskonałe

Wydawnictwo: Świat Książki
The Perfect Kill: 21 Laws for Assassins
literatura faktu
Ag2S

21 zasad dla skrytobójców. Jaka jest definicja skrytobójstwa? Robert B. Baer usłyszał kiedyś od szefa CIA: „to kula podpisana imieniem ofiary”. Bywa, że skrytobójstwo jest tylko bezdusznym czynem psychopaty, aktem rozlewu krwi, który nie przynosi społeczeństwu żadnych korzyści. Czasem jednak okazuje się najrozsądniejszą i najbardziej humanitarną metodą odwrócenia przebiegu konfliktu – jedna...

21 zasad dla skrytobójców.

Jaka jest definicja skrytobójstwa? Robert B. Baer usłyszał kiedyś od szefa CIA: „to kula podpisana imieniem ofiary”. Bywa, że skrytobójstwo jest tylko bezdusznym czynem psychopaty, aktem rozlewu krwi, który nie przynosi społeczeństwu żadnych korzyści. Czasem jednak okazuje się najrozsądniejszą i najbardziej humanitarną metodą odwrócenia przebiegu konfliktu – jedna kula, jedna śmierć, sprawa zamknięta. Skrytobójstwo znalazło odzwierciedlenie w literaturze, za sprawą wielu niesławnych przykładów z historii zyskało też wymiar polityczny; dla Roberta Baera, jednego z najskuteczniejszych agentów w dziejach CIA, jest niewyczerpanym źródłem fascynacji, przedmiotem nieustannych dociekań i wzorcem własnego schematu działania.

Autor przez kilkadziesiąt lat uczestniczył w tajnych operacjach CIA od Iraku po Delhi, a jego kariera posłużyła za kanwę znakomicie przyjętego filmu Syriana. W książce Zabójstwo doskonałe prowadzi nas po meandrach historii mordu politycznego, odsłania słabe strony polityki światowej i zdradza sekrety cichych zabójców działających na marginesie życia społecznego.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Magda | 2019-09-03
Przeczytana: 2015 rok

Książka napisana w formie wspomnienia. Jeśli brać je za prawdziwe, to można mówić o ciekawych faktach. Jedyne do czego tak na prawdę mogę się przyczepić to nie do końca odpowiadający mi styl, jakim jest napisana książka.

Habababa | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

21 zasad dla skrytobójców? Sprowadzenie ciekawego tematu do poziomu słabego portalu dającego rady jak skutecznie pozbyć się kamienia z łazienki. Dodatkowo grafomaństwo i brak zorganizowania treści.

Kasia | 2016-08-31
Przeczytana: 17 lipca 2016

Sporo ciekawych informacji, jednak narracyjnie bardzo słabo. Raczej nie polecam.

Linda | 2016-04-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Ocena tej książki jest niższa ponieważ moje oczekiwania były chyba zbyt wysokie. Robert Baer opisuje wszystko bardzo powierzchownie chce zachować dystans ale w ten sposób traci klimat szpiegowski którego mi strasznie brakowało.
Może jest kilka dobrych cytatów ale całościowo jest nijakie.Poluje na jednego zamachowca i użala się ze ciężko go znaleźć.
EUREKA nawet z nowoczesnym sprzętem.
Gdyby życie było proste to..
Nie lubię gdybania także niestety książka nie trafiła w mój gust.