Strażnik domu Momochi 4

Cykl: Strażnik domu Momochi (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
Momochi-san Chi no Ayakashi Ouji
komiksy
LadyFrost

Egzystencja Aoiego została wymazana z tego świata. jednak ktoś posiada resztki wspomnień o nim. To Hayato Hidaka, przyjaciel Aoiego ze szkoły. Krąży plotka, że ten, kto się do niego zbliży, zostanie przeklęty!

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.com.pl

Bukku-recenzje | 2017-11-22
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 22 listopada 2017

Kiedy zakończyłam ostatnio czytaną książkę, odetchnęłam z ulgą. Manga jest dla mnie odskocznią pomiędzy jedną książką a drugą. Za pomocą komiksów, mogę się zresetować i mieć jeszcze więcej siły na następne książki. Dlatego też sięgnęłam po 3 i 4 tom „Strażnik Domu Momochi ". Jak zwykle, nie zawiodłam się a wręcz dowiedziałam się jeszcze więcej o demonach i ich historii.

Do domu Himari Momochi wpraszają się znajomi ze szkoły, chcąc się przekonać, czy legendy mówiące o tym, że dom jest opętany to prawda czy kłamstwo. Dodatkowo dziewczyna zauważa, że coś z grupą znajomych jest nie tak. Czy zło, które wprosiło się do domu, zagraża jego mieszkańcom? Jak zareagują na to uczniowie? Czy ktoś chce zabić Nue?

To, co bardzo mi się podoba, to fakt, że w tych tomach widać zmianę w zachowaniu bohaterki. Stała się bardziej odważna, myśląca logicznie i pomocna. Dodatkowo uczucie, które kwitnie między bohaterami.. jest tak słodko i niewinnie ukazane, że jestem pod wrażeniem. Nie za bardzo lubię...