Diabelskie kości

Cykl: Temperance Brennan (tom 11) | Seria: Kości
Wydawnictwo: Red Horse
Devil Bones
antropolog, kości, Tempe, szczątki

W remontowanym domu hydraulik odkrywa tajemniczą piwnicę i dokonuje makabrycznego znaleziska – kurczak bez głowy, zwierzęce kości i żelazne kotły, zawierające paciorki, pióra i inne przedmioty służące do odprawiania rytuałów religijnych. Środek ołtarza zajmuje czaszka nastoletniej dziewczyny. W tym samym czasie, na brzegu pobliskiego jeziora, mężczyzna wyprowadzający psa natyka się na bezgłowe ciało nastoletniego chłopca. Nic tu nie jest jasne – ani kiedy, ani gdzie obie śmierci miały miejsce. Czy dziewczyna została zamordowana w piwnicy, czy może jej czaszka trafiła tam później? Dlaczego ciało chłopca jest nadzwyczaj dobrze zachowane? Podjudzani przez kaznodzieję robiącego karierę w polityce, mieszkańcy Charlotte szukają winnych wśród czcicieli diabła i wyznawców wikki. Rozpoczyna się polowanie na czarownice. Do zbadania okoliczności obu spraw władze wzywają antropolog sądową Temperance Brennan.

źródło opisu: Wydawnictwo Red Horse, 2009

źródło okładki: Wydawnictwo Red Horse

Agnieszka | 2018-12-28
Przeczytana: 02 października 2018

Niestety,niczego dobrego o tej lekturze nie mogę napisać. Nuda,wodolejstwo i wszystko kupy się nie trzyma.Ledwo dobrnęłam do końca

Wanilka | 2017-08-16
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Hmmm dość ciekawa intryga ale tak jakoś czegoś mi w niej brakło. Niestety, najpierw zaczęłam oglądać serial, więc książkowa bohaterka jakoś mi się "nie zgadza" z całością. Niemniej jednak na letni relaks - można przeczytać ;-)

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Śmierć i kości towarzyszą Brennan w pracy. Świetna książka. Polecam.

Indiraj | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

Autorka powinna przestac pisac. Mialam wrazenie, ze opisujac glowna bohaterke, opisywala sama siebie. Po co te wszystkie myslowe wtracenia? Jakies uwagi co chwila? Zupelnie niepotrzebne. Moglam te pozycje sobie podarowac, nic bym nie stracila. Na pewno nie wroce do powiesci tej pani.

Lidl87 | 2015-07-06

Tak na prawdę nie wiem co mam napisać ? Serial " Bones " na podstawie tej książki oglądam już wiele lat, może stąd wynika moja słaba opinia. Jestem rozczarowana osobowością Temperance Brennan. Dla mnie była ona zupełnie inna niż aktorka wersja grana przez Emily Deschanel. Fabuła sama w sobie nie powalała. Właściwie nie pamiętam nawet większych sensacji w tym kryminale, co same w sobie jest już dziwne. Oczywiście dla osób nie oglądających serialu mój osąd może wydawać się nieadekwatny, ale na pewno nie przeczytam kolejnych z serii, bo wiem,że nie potrafię wyobrazić sobie postaci inaczej niż te które znam ze szklanego ekranu. Tym razem film ma większy plus.

ijacielubie | 2015-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2014, 2015
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Taka sobie, chyba najmniej mi się podobała ze wszystkich jak an razie... gubiłam się w bohaterach (może dlatego że nie czytałam po polsku) i nawet nie wiem co morderca robił przez większość książki. Diabolicznego nurtu praktycznie nie ma, pomimo tytułu.

książek: 2002

Kryminał dobrze i lekko napisany, jednakże nie porwał mnie, zdecydowanie czytałam lepsze. Ale przeczytałam z przyjemnością :)

Jovita8989 | 2014-09-23

Kathy Reichs świetna jak zawsze, ta książka szczególnie mnie zainteresowała, bo przedstawia nieznane i często demonizowane religie. Do tego interesujący zwrot w życiu osobistym Temperance. Jedna z lepszych części "Kości".

Marietta | 2014-08-24

super :)

Aurelia | 2014-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2014

Książkę bardzo dobrze się czyta. Coś dla osób lubiące książki kryminalne. Dr. Brenan znowu ma nie mały orzech do zgryzienia. Spotykają ją tragiczne sytuacji z których mniej luba bardziej wychodzi obronną ręką. Powrót do złych czasów po tym jak chwilowo się załamała. Jednak zabójca się odnajduje a i u głównej bohaterki jakoś się układa.