Boże Narodzenie w polskim domu. Kolędy i zwyczaje

Wydawnictwo: Olimp Media Sp. z o.o.
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Boże Narodzenie, kolędy
religia
Weronika

W tym eleganckim albumie znajdziemy opis tradycji i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a także najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki, m.in. w Żłobie leży, Gdy śliczna Panna, Anioł pasterzom mówił.

źródło opisu: Olimp Media 2009

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

książek: 1946

Moim zdaniem bardzo udana książka. Na stronach parzystych znajdują się słowa polskich kolęd oraz ich zapis nutowy i akordy. Kolęd jest ponad dwadzieścia. Na stronach nieparzystych znajduje się opis historii i zwyczajów bożonarodzeniowych. Można dowiedzieć się skąd się wzięła choinka, jaką historię ma dzielenie się opłatkiem, jaka jest różnica między pastorałką i kolędą oraz jak Polacy obchodzili Boże Narodzenie w przeszłości. W naszym domu obowiązkowa lektura czytana z dzieciakami w każdy okres bożonarodzeniowy.