Szklany klucz

Tłumaczenie: Julita Wroniak-Mirkowicz
Wydawnictwo: Świat Książki
The Glass Key

Słynny "czarny kryminał" autora Sokoła maltańskiego "kto zabił syna znanego senatora" Ameryka czasów prohibicji, męski twardziel, piękna kobieta, mętne interesy Na kilka tygodni przed wyborami Kalifornią wstrząsa zabójstwo syna znanego senatora. Sprawę stara się wyjaśnić nie prywatny detektyw, ale... nałogowy hazardzista Ned Beaumont. Tylko on zna wszystkich: gangsterów, skorumpowanych urzędników i kłamliwych polityków. Choć cyniczny, nieuczciwy i niemający obiekcji co do bagna, w jakim tkwi, ma jednak swoje zasady.

vakarian | 2013-06-06
Przeczytana: 04 maja 2013

Esencja czarnego kryminału.
Dość trudna powieść w odbiorze, ze względu na wielowątkowość i dużą liczbę postaci przewijających się w tle.
Ale i tak spora satysfakcja z lektury. Polecam jednak tylko miłośnikom gatunku.

HankBukowski | 2016-08-10
| 2016-06-28