Buddyzm. Powstanie, dzieje, nauka

Okładka książki Buddyzm. Powstanie, dzieje, nauka Thomas Schweer
Okładka książki Buddyzm. Powstanie, dzieje, nauka
Thomas Schweer Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM Seria: ABC - Seria Religioznawcza religia
religia
ABC - Seria Religioznawcza
Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM
2003-01-01
2003-01-01
8371921934
Paweł Pachciarek

Książka jest niewielka i skupia się na podstawowej wiedzy o buddyzmie. Jeśli ktoś szuka prostej w odbiorze książki zawierającej najważniejsze informacje na temat tej filozofii/religii to na pewno się nie zawiedzie.

Czego można wymagać od niewielkiej książeczki nastawionej na zebranie podstaw danej dziedziny? Chyba głównie tego, aby dawała dobry grunt pod cięższe tomiszcza wprowadzające w zawiłe meandry aspektów zgłębianego tematu. Bowiem aby móc coś skomplikować, zrelatywizować i uczynić wielowarstwowym, najpierw trzeba opanować jednostki, którymi będzie się operować w tych zaawansowanych działaniach intelektualnych.

Uważam, że ta pozycja oferuje jasne i klarowne podstawy, podane na tacy w sposób zwięzły i dość przejrzysty. To, czego można od tak małego wydania oczekiwać, zostało zatem spełnione.

• Posiadam, papier szeleści...
  • Japonia

Dodaj cytat z książki Buddyzm. Powstanie, dzieje, nauka