Buddyzm. Powstanie, dzieje, nauka

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8371921934
religia
EwaWu

Podstawowe informacje o powstaniu, historii i nauce buddyzmu z serii "ABC religioznawstwa".

EwaWu | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

Czego można wymagać od niewielkiej książeczki nastawionej na zebranie podstaw danej dziedziny? Chyba głównie tego, aby dawała dobry grunt pod cięższe tomiszcza wprowadzające w zawiłe meandry aspektów zgłębianego tematu. Bowiem aby móc coś skomplikować, zrelatywizować i uczynić wielowarstwowym, najpierw trzeba opanować jednostki, którymi będzie się operować w tych zaawansowanych działaniach intelektualnych.

Uważam, że ta pozycja oferuje jasne i klarowne podstawy, podane na tacy w sposób zwięzły i dość przejrzysty. To, czego można od tak małego wydania oczekiwać, zostało zatem spełnione.