Bestiariusz Lema według Mroza

Wydawnictwo: Czysty Warsztat
sztuka
Amarakumaru

Daniel Mróz nie przepadał za fantastyką naukową, ale zauroczony poczuciem humoru Stanisława Lema zdecydował się zilustrować jego opowiadania. Tak zawiązała się jedna z najlepszych inicjatyw ilustratorsko-pisarskich w historii polskiej literatury, o której opowiada ta książka. Daniel Mróz bawi się obrazami obcych i robotów utrwalonymi przez kino i literaturę science fiction, średniowiecznymi...

Daniel Mróz bawi się obrazami obcych i robotów utrwalonymi przez kino i literaturę science fiction, średniowiecznymi wyobrażeniami demonów i diabłów, postaciami z monstruariów, rycinami z dziewiętnastowiecznych encyklopedii, surrealistycznymi fantazjami, karykaturalnymi deformacjami, ilustracjami z powieści Verne`a, opowiadań Poego i Biblii, dziełami dawnych i współczesnych mistrzów malarstwa - tworząc świat kosmitów zadziwiająco podobny do świata, który nas otacza.
Bestiariusz jest pierwszym tomem serii Biblioteki Centrum Designu Gdynia, w której publikowane będą książki poświęcone najciekawszym zjawiskom w polskiej i światowej branży kreatywnej.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/bestiariusz-lema-wedlug-mroza/

źródło okładki: http://www.czystywarsztat.pl/ksiazka.php?id_ksiazki=26

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!