Nie bój się zdrady

poradniki
mojra

Piotr | 2018-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2018

Nie czytam poradników, chyba że napisze je Regina Brett lub Katarzyna Miller. Nieważna jest tematyka, każda książka pań jest dla mnie wielką ucztą i co ważniejsze, otrzymuje mnóstwo niezwykłych faktów dotyczących danej dziedziny psychologii. Tym razem mowa jest o zazdrości, a mnie jak zwykle opadła szczęka i poszerzyły się horyzonty po lekturze.

Katarzyna Miller pisze językiem przystępnym, zrozumiałym dla największego laika. Ilu z nas zdaje sobie sprawę, że zdrada rozpoczyna się w dzieciństwie? Dokładnie tak. Miller jak zwykle przytacza szereg przykładów, obrazując swoje przekazy, a przy tym, nie boi się upubliczniać przykładów "z własnego podwórka". To sprawia, że cenię ją jeszcze bardziej.

O zdradzie można opowiadać i pisać godzinami. Nie ma człowieka, który by jej nie doświadczył na własnej skórze. Czy jest sposób na unikanie kolejnych zdrad? Jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy się przydarzy i zwyczajnie nie potrafimy sobie z nią poradzić?

" Kup kochance męża...

Angelic | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

Temat zdrady jest w moim mniemaniu szalenie kontrowersyjny. Kiedy w kobiecym gronie zastanawiamy się "co by było gdyby..." zazwyczaj ile kobiet, tyle opinii. Biorąc to pod uwagę, chciałam zobaczyć co autorka ma do powiedzenia w tej kwestii i czy przekona mnie do swojego 'nowoczesnego' podejścia.
Powiem szczerze, że pani psycholog często zbaczała z tematu, nawiązując do samorealizacji, nieszczęśliwego dzieciństwa i krążąc wokół kwestii, które budują naszą codzienność i relacje międzyludzkie - niekoniecznie partnerskie. I mimo, że nie zgadzałam się z pewnymi założeniami, z pewnością z każdą stroną zastanawiałam się nad tematem, delikatnie zmieniając tory myślenia. Nie wiem czy kupiłabym kochance męża kwiaty, ale mam nadzieję, że nie będę musiała się o tym nigdy przekonywać :) Książka warta polecenia i przeanalizowania tematu, polecam.

angeliconpoint.blogspot.com

Anna | 2018-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2018

Rzadko czytam poradniki... ale lektura tego to jak spotkanie na "babskich pogaduchach" czytało się rewelacyjnie choć temat zdrady jest bardzo trudny... Pani Katarzyna Miller jakby szeptała do ucha, otwierając oczy, pozwalając spojrzeć na sytuację z innej perspektywy, ale też koiła i przynosiła nadzieję... Polecam :)

To moje pierwsze i napewno nie ostatnie spotkanie z Panią Katarzyną Miller. Porusza ona w swej książce bardzo trudny temat zdrady jednak ukazany z innej perspektywy, z perspektywy świadomej dojrzałej kobiety. To o czym pisze autorka jest bardzo pouczające, daje do myślenia pomaga zrozumieć zdradę, pocieszyć zdradzoną osobę i wskazać co robić dalej, a nawet uchronić przed zdradą. Zachęca nas kobiety do pokochania siebie i nie uzależniania naszej wartości od innych, mówi ,,DBAJMY O SIEBIE I BĄDŹMY SZCZĘŚLIWI TO JEST NASZ OBOWIĄZEK,, Polecam tą książkę wszystkim kobietą, jest napisana w pozytywny sposób, pomaga zdobyć większą pewność siebie, zrozumieć mężczyznę, a do tego jest w niej zawarte wiele tytułów innych książek które autorka poleca dla lepszej świadomości siebie i płci przeciwnej.

,,BOGINIĄ JESTEŚ OD POCZĄTKU, DO KOŃCA ŻYCIA, ALE BOGINIĄ ŚWIADOMĄ MOŻESZ BYĆ OD PEWNEGO MOMENTU,,

DZIĘKUJĘ SERDECZNIE PANI KASIU JESTEM PANI OGROMNĄ FANKĄ.

Pokrecona | 2013-05-13
Przeczytana: 13 maja 2013

Rewelacyjny poradnik...Zabawny ale zarazem poruszający trudny temat..temat zdrady.Nikt z nas nie chce być zdradzany
prawda? To nie jest poradnik dający gotowe odpowiedzi na wszystkie pytania czy wątpliwości,nie pokaże co robić po tym, gdy dowiemy się o zdradzie.. To jest bardzo ciepła i wręcz przyjacielska rozmowa pomiędzy autorką a czytelniczką.
Polecam!

(fragment książki)
„ (…) Co można zrobić rywalce ?
1. Zabić.
2. Pokroić na kawałki i posolić.
3. Zatańczyć w szpilkach na jej grobie.
4. Powyrywać kudły.
5. Zwymyślać w miejscu pracy.
6. Skompromitować na fejsbuku, twisterze, naszej klasie i wszędzie, gdzie się da.
7. Opluć na ulicy.
8. Życzyć jej wszystkiego najgorszego.
9. Przekonać cały świat, że jest wredną dziwką, od której wszyscy powinni się odwrócić.
10. (poniżej miejsce na twoje własne pomysły)
(…) Za jakiś czas, nie wiem za jaki w twoim przypadku, przyjdą do ciebie nowe stany i myśli na jej temat. I życzę ci, żeby przyszły, bo wtedy ty będziesz już naprawdę...

Ponieważ znam Panią Kasię , autorkę książki '' Kup kochance męża kwiaty '' , postanowiłam dowiedzieć się , co też słynna pani psycholog myśli i mówi o zdradzie . Już na początku zostałam , nazwę to tak : postawiona do pionu i niejako wyprowadzona z myślowego błędu . Otóż zdrada zawsze większości ludziom , mnie również kojarzy się z kochanką lub kochankiem i zdradą właśnie taką małżeńską , lub partnerską . Bo przecież jeśli dwie osoby są ze sobą na tak zwaną '' kocią łapę '' , to czy wtedy kiedy z takiego związku ktoś ma kogoś innego na tak zwanym boku , to nie jest zdrada ? Otóż oczywiście że jest , ale nie to było moim zdziwieniem . Zdziwieniem było to że według autorki , nie ma człowieka który by nie został zdradzony a początki zdrady to nie te małżeńskie , ale te w domu rodzinnym . Zdrada dziecka przez rodziców . Obiecywanie i nie dotrzymywanie obietnic . Kiedy tata albo mama mówią , po pracy pójdę z Tobą (dzieckiem) do parku , na rower , na ściankę wspinaczkową itp , a po...

studencka | 2018-06-13
Przeczytana: 25 września 2017

Rewelacyjna, to jest po prostu odpowiednie słowo. Przygotowując się do tej recenzji, z pewnym zaskoczeniem doszłam do wniosku, że autorka jest dla mnie "czymś" w rodzaju, rzadko spotykanego ostatnio AUTORYTETU.

Nie znajdziemy tu mechanicznego głaskania po główce rodem z amerykańskich poradników i pseudo-religijno-motywacyjnych shi*tów. Są prawdy niewygodne, jest konieczność brania odpowiedzialności za swoje postępowanie, ale i nadzieja, że przy odpowiedniej ilości pracy, pewne sytuacje można przekłuć w coś konstruktywnego, a przede wszystkim, dużo czułości i miłości do człowieka. Do siebie jako człowieka.

Polecam każdemu, komu ręka zbłądziła na półkę z Reginą B(e)ret, czy gdzieś w pobliże.

Antosia | 2012-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2012

Książka w lekki i przyjemny sposób opisuje zagadnienie zdrady. Duża ilość anegdot o znajomych autorki oraz historie członkiń terapii czynią tę pozycję jeszcze bardziej "z życia wziętą" i przystępną. Wszystko jest okraszone poczuciem humoru, którym pani Katarzyna absolutnie grzeszy oraz niekwestionowaną mądrością życiową autorki. Pozycja opisuje różne typy zdrady i pokazuje, że tak naprawdę mechanizmy które mogą stać się jej przyczyną mają swój początek w dzieciństwie oraz zależą od sposobu postrzegania świata, który wynosimy z domu rodzinnego. Jestem zdania, że każda z nas nie tylko te zdradzone powinny przeczytać tę książkę ale także panny i kochanki. Tak, tak bo jak twierdzi pani Miller kochanki nie są wcale wygranymi w całym tym galimatiasie i w ogóle gdybyśmy my kobiety mniej ze sobą rywalizowały i wykazały się w stosunku do naszej płci pięknej większym zrozumieniem na pewno byłoby nam wszystkim łatwiej. A od facetów powinnyśmy uczyć się egoizmu. Zachęcam serdecznie do lektury...

Beata | 2012-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2012

Porzekadło mówi: Jak się ożeni, to się odmieni". Wszak przysłowia są mądrością narodu...
Zdrada to temat stary jak świat i towarzyszy mu zawsze pytanie DLACZEGO? i JAK ON MÓGŁ? Skoro to zrobił to mógł, proste.
Motto tej książki: "On nie robi tego tobie, on to robi dla siebie"
Kobiety po wyjściu za mąż "siadają na laurach", uważają, że już złapały Pana Boga za nogi, więc po co się starać, i z reguły uważają, że mają władzę. Nie dostrzegają zmian, póki nie pojawi się ta trzecia, a wtedy płacz i zgrzytanie zębami. A przecież wystarczy nie popadać w rutynę, wyciągać wnioski z porażek i czasami dać się ponieść fantazji...
Polecam pannom, mężatkom, rozwódkom.

Bilbo | 2014-07-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 22 lipca 2014

Przeczytałam w jedno popołudnie. A kupiłam, bo wysłuchałam wywiad z panią Miller i byłam ciekawa, co znajdę w książce. Bardzo lubię słuchać tego, co mówi pani Katarzyna. Gdy czytałam jej książkę, miałam wrażenie, że nagrała ją na dyktafon, a potem przepisywała. Jak dla mnie - to ważna książka. Pozwala (jeśli się sobie pozwala) uporządkować myśli i zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Po raz kolejny okazało się, jak ważne jest to, co nas spotyka w dzieciństwie. Na ten temat książkę też mam, więc pewnie wkrótce do niej zajrzę.